12:18:54 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي
بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي
رییس کمیسیون امنیت ملی گفت : امنیت سفر مردم به عتبات عاليات براي ما مهم و از درجه اهمیت بالایی بر خوردار است .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه حشمت الله فلاحت پیشه صبح امروز در بازديد از مرزهای غربی گفت: چیزی که برای ما مهم است و از درجه اهمیت بالایی بر خوردار است امنیت مردم ما در سفر به عتبات است . وي افزود : فعال نبودن مرز خسروی در ایام اربعین موجب شد تا زائران کشورمان با مشکلات جدی مواجه شوند و با توجه به اینکه هم اکنون این مرز برای تردد ابتاع عراقی و زائرانی که از سمت عراق وارد کشورمان می شوند و همچنین عزیمت تاجران و زائران انفرادی به عراق باز است اما با محدودیت هایی مواجه است.
رييس کميسيون امنيت ملي در ادامه اهمیت دیپلماسی با طرف عراقی را در بازگشایی مرز خسروی بسیار بالا دانست و افزود: آنچه که برای ما مهم است اول حفظ جان و سلامت شهروندانی است که قرار است از طریق این مرز وارد کشور عراق شوند، ما هر روزه شاهد تردد زوار عراقی از این مرز به ایران هستم و طرفین عراقی از امنیت زوارشان در ایران به این درجه از اطمینان رسیده اند که هیچ منعی برای خروج از مرزخسروی ندارند، اما این امر باید برای زوار ما هم در سمت دیگر مرز خسروی تا عتبات عالیات باید وجود داشته باشد .
رییس کمیسیون امنیت ملی همچنین دلیل سفر خود به عتبات عالیات و بعد دیدار با طرفین عراقی از طریق مرز خسروی را همین امر بيان کرد و افزود: من و همکارانم برای همین امر تصمیم به خروج از کشوراز مرز خسروی گرفتیم تا این امر به طرف عراقی ثابت شود این مرز برای طرف ایرانی هم میتواند امنیت داشته باشد. در ادامه این بازدیدها اعضای کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع مرزبانان غیور پاسگاه مرزی بمو‎حضور پیدا کرده و پس از آن از مرکز مانیتورینگ نفت شهر از توابع بخش مرزی سومار کرمانشاه نیز بازدید کردند. رییس کمیسیون امنیت ملی به همراه اعضای کمیسیون ملی پس از بازدید از مرزهای غربی براي دیدار با طرف عراقی به همراه هیاتی بلند پایه از مرز خسروی وارد عراق شد. بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي بازديد رییس کمیسیون امنیت ملی از مرز خسروي
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  تمامی روستا‌های در محاصره سیل استان کرمانشاه برق‌دار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه