12:57:12 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
بازسازی بیش از ۶۶ هزار واحد تعمیری درمناطق زلزله زده کرمانشاه پایان یافت
بازسازی بیش از ۶۶ هزار واحد تعمیری درمناطق زلزله زده کرمانشاه پایان یافت
قصرشیرین- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، از اتمام پایان عملیات بازسازی و مقاوم سازی ۶۶ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری خسارت دیده زلزله ۷٫۳ ریشتری سال ۹۶ در مناطق زلزله زده این استان خبر داد.

رضا خواجه ای روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی مالکان واحدهای تعمیری با معرفی به بانک های عامل از تسهیلات تعمیرات برای واحدهای مسکونی خود با توجه به نوع آسیب دیدگی برخوردار شده اند.
وی اظهار داشت: از مجموع ۶۷ هزار واحد تعمیری، عملیات تعمیر ۶۶ هزار و ۵۰۰ واحد به پایان رسیده و عملیات تعمیر ۵۰۰ واحد باقی مانده نیز بزودی به پایان می رسد.
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: همچنین از مجموع ۳۷ هزار و ۳۳۵ واحد مسکونی که در زلزله ۷ و سه دهم ریشتری سال ۹۶ غرب کرمانشاه تخریب دید، تاکنون عملیات بتن ریزی ۳۷ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی با همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حضور ستادهای معین انجام شده است.
خواجه ای ادامه داد: اسکلت بندی ۳۵ هزار و ۲۰۰ واحد، دیوارچینی ۳۲ هزار واحد، سقف گذاری ۳۲ هزار و ۸۰۰ واحد، عملیات گچ و خاک ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد و نصب درب و پنجره نیز برای ۲۸ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی به پایان رسیده است.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد کرمانشاه گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده استان کرمانشاه را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۷۳۹۹/۳۰۳۳

خبر جدید  سرماخوردگی ویروس مرگ در سر پل ذهاب


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه