به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در کرمانشاه، هوشنگ بازوند صبح امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح چندین طرح با حضور رئیس جمهور گفت: مردم استان کرمانشاه از حمایتهای رئیس جمهور در بحث زلزله برخوردار بودند و امروز باز هم شاهد نتیجه حمایتهای شما هستیم.

بازوند با اشاره به افتتاح سامانه گرمسیری گفت: این طرح می تواند برای ۲۸ هزار نفر از مردم منطقه شغل ایجاد کند، این سامانه نیاز به مخازنی دارد تا بتوانیم در زمستان آب را در آن ها را ذخیره کنیم از این رو تقاضا داریم که این مخازن در مرحله دوم ایجاد شوند. براساس برآوردهای اولیه برای اتمام مرحله دوم این پروژه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

خبر جدید  آکادمی و باشگاه پرورش اندام گیلانغرب با حضور دکتر داورزنی افتتاح شد

بازوند خطاب به رئیس جمهوری عنوان کرد: در بالا دست سد یعنی مناطق ثلاث و ازگله نیازمند تخصیص آب هستیم تا مشکل مردم مناطق برای کشاورزی نیز برطرف شود. باید در دولت تعدادی از وزرا به عنوان هیات امنا انتخاب کنیم تا این طرح در پرسه ای پنج ساله به بخش خصوصی واگذار شود.

خبر جدید  ساخت روزانه 400کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان کرمانشاه

استاندار کرمانشاه همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: شهرهای نفت شهر و سومار بعد از جنگ خالی از سکنه شدند از این رو تقاضا داریم تا شرایط بازگشت مردم آنها فراهم و زیرساخت های منطقه ایجاد شود

مرحله نخست طرح بزرگ تنظیم و انتقال آب های گرمسیری با هدف مدیریت و کنترل آبهای سطحی و جلوگیری از وقوع سیل، تأمین آب شرب کشاورزی و نیازهای ضروری مردم استان و توسعه استانهای غرب و جنوب کشور به بهرهبرداری رسیده است.

خبر جدید  لزوم آماده باش همه دستگاههای اجرایی استان در سامانه بارشی پیش رو

قطعه اول این طرح مجموعه سدهای هیروی، شهدای ازگله، جامیشان و شرفشاه، تونل نوسود و سامانه گرمسیری را شامل میشود. با آغاز فعالیت قطعه اول این طرح که طول آن ۵۰ کیلومتر است، آب مورد نیاز ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کرمانشاه تأمین میشود. همچنین سد شهدای ازگله که امروز مورد بازدید رئیس جمهوری قرار گرفت، قابلیت تنظیم ۳۰ میلیون متر مکعب آب را داراست.