2:10:54 - شنبه 11 جولای 2020
باغ مادری گردو در پردیس کشاورزی کرمانشاه راه‌اندازی می شود
باغ مادری گردو در پردیس کشاورزی کرمانشاه راه‌اندازی می شود
حمیدرضا چقازردی گفت:راه اندازی باغ مادری گردو در آینده نزدیک ، کرمانشاه به عنوان قطب کشاورزی و با ظرفیت تولید محصولات زراعی بسیار بالا است.

شعار سال: حمیدرضا چقازردی از راه اندازی باغ مادری گردو در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کرمانشاه به عنوان قطب کشاورزی و با ظرفیت تولید محصولات زراعی بسیار بالا است.

مدیر مزرعه آموزشی، پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به وجود ارقام مختلف گردو در کرمانشاه، اظهار داشت: ارقام مختلفی از گردو در سطح استان وجود دارد که در بین آنها ارقام نامرغوب به چشم می‌خورد و ما در صدد آن هستیم با راه اندازی باغ مادری بستر خوبی برای اصلاح و توسعه باغ گردو فراهم نمائیم و در توسعه باغات گردو نیز در سال‌های پیش رو حرفی برای گفتن خواهیم داشت.

خبر جدید  مقاومت برخی وزارت خانه‌ها در تفویض اختیار به استان ها

این مسئول گفت: برنامه ما برای افق باغبانی کرمانشاه توسعه ارقام مرغوب گردو در سطح استان است که در این راستا زمینی به مساحت نیم هکتار در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به این فعالیت اختصاص داده شده است.

چقازردی خاطرنشان کرد: سیستم آبیاری تحت فشار این قطعه زمین انجام شده و محصور نمودن آن با فنس نیز جز برنامه‌های در دست اقدام است.

خبر جدید  اجرای ۵۱ پروژه نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کرمانشاهی

این مسئول از مستقر شدن بیش از ۱۵ رقم گونه گردو در اسفند سال جاری در زمین اختصاص یافته خبر داد و اظهار داشت: طی دو سال آینده پیوندک گردو جهت تأمین نهال در نهالستان‌ها، اجرای پیوند و اصلاح باغات سطح استان در اختیار باغداران قرارمی گیرد.

وی همچنین از تشکیل تیم مشاور برای انجام مشاوره‌های فنی و تخصصی در مزرعه آموزشی نیز خبر داد.

خبر جدید  توزیع الکترونیکی گاز مایع در کرمانشاه آغاز شد

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت مرصاد نیوز ، تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۹، کد خبر:۳۹۷۶۲۸،www.mersadnews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه