12:01:28 - چهارشنبه 31 ژانویه 2018
باید تاب‌آوری زیرساخت‌های کشور را افزایش دهیم
باید تاب‌آوری زیرساخت‌های کشور را افزایش دهیم
معاون امور استانهای سازمان پدافندغیرعامل گفت: باید تاب‌آوری زیرساخت‌های کشور را مقابل تهدیدات افزایش دهیم. به گزارش خبرنگار ایسنا، سردار حیدری در نشست آموزشی رابطین پدافند غیرعامل و IT استان کرمانشاه که امروز(یازدهم بهمن) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به لزوم مصون‌سازی کشور مقابل مخاطرات و تهدیدات، گفت: کشور ما هم به لحاظ

معاون امور استانهای سازمان پدافندغیرعامل گفت: باید تاب‌آوری زیرساخت‌های کشور را مقابل تهدیدات افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سردار حیدری در نشست آموزشی رابطین پدافند غیرعامل و IT استان کرمانشاه که امروز(یازدهم بهمن) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به لزوم مصون‌سازی کشور مقابل مخاطرات و تهدیدات، گفت: کشور ما هم به لحاظ برخورداری از منابع نفت و گاز و هم موقعیت ژئوپلتیک شرایط ویژه‌ای دارد و همواره مورد تهدید دشمنان است، لذا باید برای محافظت از کشور مقابل تهدیدات برنامه ریزی کنیم.

خبر جدید  تولید بیش از ۲۰ هزار دقیقه برنامه در ماه مبارک رمضان

وی با بیان اینکه باید تهدیدات را جدی گرفت، اظهار کرد: تهدیدات یا مانند زلزله طبیعی‌اند و یا غیرطبیعی(انسان ساخت) هستند که تهدیدات زیستی، سایبری، زیستی، نظامی و اقتصادی از این جمله به شمار می‌روند.

حیدری انهدام زیرساخت‌ها به منظور ناتوانی دولت در پاسخگویی به نیازهای مردم و ایجاد نارضایتی در جامعه و تبدیل نارضایتی به شورش و هدایت شورشیان به درگیری با حاکمیت را از سناریوهای دشمنان برای ضربه زدن به کشورمان عنوان کرد.

خبر جدید  کرمانشاهی‌ها روزانه 650 تن زباله تولید می‌کنند

وی با بیان اینکه بین آسیب پذیری زیرساخت‌ها و تهدیدات ارتباط وجود دارد، گفت: باید با افزایش تاب آوری زیرساخت‌ها، اسیب پذیری و تهدیدات را کاهش دهیم که این امر جنبه پیشگیرانه دارد.

حیدری افزود: یکی از اشکالات ما این است که زیرساخت هایمان به هم متصل است و ایجاد مشکل در یکی از زیرساخت‌ها نظیر شبکه برق بر دیگر زیرساخت ها نیز تاثیر می‌گذارد که باید این نقیصه را مرتفع کنیم.

خبر جدید  برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلانغرب

رضا محمودیان سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه باید در زیرساخت های حیاتی ملاحظات پدافندی را رعایت کنیم، گفت: متاسفانه در زلزله اخیر کرمانشاه دیدیم که برخی از این زیرساخت‌ها تاب‌آوری لازم را نداشت.

وی افزود: اگر بخشی از هزینه‌هایی که اکنون صرف جبران خسارت‌های زلزله می‌شود را صرف مقاوم سازی کرده بودیم، امروز با این حجم از خسارت روبرو نبودیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه