به گزارش خبرگزاری برنا؛ سیدشریف حسینی قائم مقام وزیر و معاون امور حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: سیاست جدید این وزارت تفویض اختیار بیشتر به استانهاست.

PSX_20190108_105731

او افزود: بدنبال ایجاد شرایطی هستیم که روسای سازمانهای صمت در استانها به عنوان نماینده ویژه وزیر، خودشان تصمیم گیرنده باشند. در این راستا هم اکنون نیز ثبت سفارش به خود استانها واگذار شده است.

قائم مقام وزیر و معاون امور حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر لزوم رفع موانع فراروی فعالیت بخش خصوصی گفت: باید سر راه سرمایهگذاران بخش خصوصی فرش قرمز پهن کرده و فرهنگ سرمایهگذاری را در کشور ترویج دهیم.

خبر جدید  عزل مدیران ناکارآمد زمانبر است/ پیشرفت کم تدوین سند آمایش کرمانشاه

حسینی ادامه داد: سرمایه گذار در فضایی امن ورود کرده و دنبال کسب سود است، و بخش خصوصی باید در خدمت بخش دولتی باشد.

او با تاکید بر لزوم رشد صادرات در کشور و با بیان اینکه استانهای مرزی پیشانی صادرات کشور هستند، افزود: نباید بازارهایی که در کشورهای دیگر به سختی به دست آوردهایم را به آسانی از دست بدهیم.

قائم مقام وزیر و معاون امور حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت بر لزوم حمایت از کالای ایرانی نیز تاکید کرد و با بیان اینکه با موضوع حمایت از کالای ایرانی شعارگونه برخورد میشود، گفت: حمایت از کالای ایرانی سه ضلع دارد و هم باید حمایت قانونی از این امر شود، هم تولیدکننده به تولید کالای با کیفیت و با قیمت مناسب بپردازد و هم مصرف کننده با خرید کالای ایرانی از این مهم حمایت کند.

خبر جدید  سرمایه‌گذار ایرانی خیلی تمایل دارد در نقاط مرزی ایران سرمایه‌گذاری کند، اما بستر آماده نیست

حسینی ادامه داد: البته طی سالهای اخیر تولیدات ایرانی به لحاظ کیفیت و قیمت وضعیت بهتری پیدا کردهاند و شاهد اقبال جامعه به سمت استفاده از کالاهای ایرانی هستیم.

او بر موضوع برندسازی برای کالاهای ایرانی نیز تاکید کرد و افزود: برندسازی موضوعی است که خیلی به آن توجه نکردهایم و جای کاری بسیاری دارد.

خبر جدید  وضعیت پرونده گلیم و گبه کرمانشاه تا ۲۰ روز آینده تعیین تکلیف می‌شود

قائم مقام وزیر و معاون امور حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کرمانشاه ظرفیت بالایی در حوزه صنعت، معدن و تجارت دارد، و در این راستا اقدامات خوبی نیز در این استان صورت گرفته، ولی زمانی میتوانیم احساس رضایت کنیم که این نرخ بیکاری بالا را در کرمانشاه نداشته باشیم.

عکاس: محمد حقیقیراد