2:27:09 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
بخش خصوصی در بخش معادن استان فعال شوند
بخش خصوصی در بخش معادن استان فعال شوند
استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه در حوزه معدن ظرفیت‌های زیادی دارد که باید برای ایجاد اشتغال از این معادن استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکرمانشاه درششمین نشست شورای معدن استان کرمانشاه به ریاست استاندار برگزار شد، ظرفیتهای معدنی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
استاندار کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه ۱۱۸ معدن فعال و ۱۰۱ معدن غیرفعال دارد که ظرفیت بزرگی برای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در استان محسوب میشود.
هوشنگ بازوند ازبرگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری کرمانشاه در ۱۷ دی امسال در تهران خبرداد وگفت: ظرفیتهای صنعتی و معدنی استان باید در قالب بستههای سرمایه گذاری در این همایش ارائه شود.
وی از قیر به عنوان یکی از ظرفیتهای معدنی در استان یاد کرد و گفت: کرمانشاه معدن قیر کشور است، اما این معادن در اقتصاد استان نتوانسته اند نقش آفرینی و تاثیرگذاری داشته باشند.
او تاکید کرد:برای اقتصادی کردن معادن قیر استان باید موانع را از سر راه بهره برداران بر داریم.
استاندار کرمانشاه در ادامه همچنین بر شناسایی مشکلات معادن استان نیز تاکید کرد و گفت: برخی از معادن دراختیار نهادهای شبه دولتی و سازمانهای توسعه گرا است که باید شناسایی و مشکلات آنها نیز بررسی و رفع شود.
بازوند از سازمانها و دستگاههای استان خواست با سیاست دولت در زمینه اشتغالزایی همراهی کنند و مانع ایجاد اشتغال و اجرای طرحهای اشتغالزایی و سرمایه گذاری نشوند.
۲۷ معدن قیر در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۶ معدن فعال، چهار معدن در حال راه اندازی، چهار مورد طول دوران بهره برداری آنها به پایان رسید که باید بررسی شود که اگر ذخیره داشته باشند پروانه آنها تمدید شود.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  تکمیل تصفیه‌خانه شماره ۲ پاوه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه