علی محبی زنگنه رئیس هیات فوتبال استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا در کرمانشاه گفت: درسال گذشته ۱۸الی ۲۴کلاس توسط هیئت فوتبال استان برگزار شد که دومورد آن بدنسازی بود. که از میان این کلاس ها درخشش فوتسال بانوان سطح ۲ آسیا را در کارنامه خود داریم.

برنامه سال جدید طبق سنوات قبل نوشته شده که اواخر مرداد یا اوایل شهریور مدارس فوتبال به فستیوال کشوری اعزام می شوند، همچنین طرح استعدادیابی درتمامی رده های سنی در کل استان و احداث ۱۶زمین چمن مصنوعی که ۴زمین آن در شهرستان کرمانشاه واقع است.

خبر جدید  وام بدون بهره در بانکداری اجتماعی بانک رسالت پرداخت می‌شود

محبی زنگنه در ادامه گفت: اردوهای تیم ملی نیز خواهیم داشت که با وجود کمبود امکانات برای بانوان ولی پتانسیل ها بالاتر و تعداد اردوهای بانوان بیشتر است.

محبی خاطر نشان کرد : هیات فوتبال استان بدنبال کسب امتیاز فینال مسابقات جام حذفی درتاریخ ۳خرداد است که با حمایت های مقامات مسئول استانی این امر میسر خواهد شد. همچنین مسابقات نوجوانان آسیا نیز اواخر شهریور ماه در کرمانشاه برگزار خواهد شد که بودجه مناسبی نیز به آن تعلق گرفته است .

محبی زنگنه گفت: باتوجه به حرفه ای تر شدن فوتبال و جهت گیری آن به سمت خصوصی سازی، بازیکنان فوتبال و فوتسال استان نیازمند حمایت اسپانسر می باشد. با وجود پتانسیل بالای فوتبال و فوتسال زنان درهمه رده های سنی متاسفانه بدلیل مشکلات مالی و عدم تخصیص بودجه دولتی و حمایت اسپانسر، قادر به تیم سازی نیستیم.

خبر جدید  باباملکی: سرمایه گذاری در بخش پایه هدف اداره ورزش و جوانان کرمانشاه است/ سوری: همگانی کردن ورزش در شهر کرمانشاه در برنامه است

او در ادامه گفت : سال گذشته حدود ۲۰نفر در رده های مختلف سنی بانوان از استان در تیم ملی پوشان قرار گرفتند. بدلیل نداشتن منابع مالی کافی در استان قادر به ادامه بازی نبوده و به تیم استان های دیگر ملحق شدند. همچنین کسب مقام اول کشوری فوتبال زیر ۱۲سال بانوان و مسابقات چهارجانبه بخشی از افتخارات هیات فوتبال استان میباشد .

خبر جدید  بیماری قلبی دلیل نیمی از مرگ و میرها

محبی زنگنه خاطر نشان کرد: نیازمند منابع مالی برای ساخت زمین چمن بانوان در شهرستان ها هستیم، همچنین تقویت مالی بازیکنان نیز مورد نیاز است و اداره کل تربیت بدنی جوابگوی بانوان نبوده و نیازمند حمایت بخش خصوصی است.

رئیس هیات فوتبال استان کرمانشاه در پایان گفت: باتخصیص بودجه اداره تربیت بدنی استان طرح استعدادیابی در انتظار اجراست که افراد مستعد را از تمامی شهرستان ها می پذیرد.

*خبرنگار – فرح نوش خدابخش – خبرگزاری برنا کرمانشاه