1:40:29 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
برای توانمندی دفاعی از کسی اجازه نمی‌گیریم /در برابر زورگویی‌ها می‌ایستیم
برای توانمندی دفاعی از کسی اجازه نمی‌گیریم /در برابر زورگویی‌ها می‌ایستیم
کرمانشاه- رئیس جمهور گفت: کشور به تجهیزات دفاعی نیاز دارد و ما برای توانمندی دفاعیمان از کسی اجازه نمی‌گیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی عصر امروز در شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: دشمن به دنبال القای شرایط سخت در کشور است و در این زمینه تصورات واهی دارد.

وی افزود: کشور و دولت متعلق به مردم و خادم آنهاست و دولت تمام تلاشش را برا ی خدمت به مردم به کار می‌گیرد. امروز شاهد یک وحدت و اتحاد همدلی در کشور هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در فشار بین‌المللی هستیم، گفت: دشمنان نظام ما را وارد یک جنگ بزرگ اقتصادی و روانی کرده‌اند و مردم هم می‌دانند که دولت منتخب مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران آغازگر این جنگ اقتصادی نبوده‌اند، همانگونه که در جنگ تحمیلی این چنین نبود.

روحانی ادامه داد: اما همانگونه که در دوران جنگ تحمیلی اجازه ندادیم یک وجب از خاک ما در اختیار دشمن قرار گیرد و با پیروزی از آن روزها عبور کردیم، امروز هم با وحدت و همدلی از این روزها با پیروزی عبور خواهیم کرد.

وی با تصریح اینکه امروز باید باور کنیم شرایط ما یک شرایط عادی نیست، گفت: در دولت یازدهم تلاش بسیاری برای برداشتن سدهای پیش پای توسعه کشور کردیم، برخی‌ها فکر می‌کنند جنگ سخت و مذاکره راحت است، اما این گونه نیست مذاکره هم کار سختی است.

رئیس جمهور بیان داشت: ما در برابر ۶ قدرت جهانی تنها بودیم اما پیروز شدیم و دشمنان سرسخت ما هم اذعان می‌کنند که کلاه سرشان رفته است.

روحانی تصریح کرد: قرارداد برجام در ۲۶ دی ۹۴ امضا شده است و در این توافق ما نقض توافق نکرده‌ایم و آژانس اعلام می‌کند که ایران پای تمام تعهداتش ایستاده و مردم باید بدانند آمریکایی‌ها تمام تعهداتشان را زیر پا گذاشته‌اند و نه تنها ایران بلکه برای تمام دنیا مشکل ایجاد کرده‌اند.

خبر جدید  ایران آماده جهاد و مقابله با تمام کید و تزویرهای دشمنان است

وی افزود: اروپایی‌ها هم به بسیاری از تعهداتشان تنها عمل نکردند؛ تمام این ۶ کشور و آمریکا در رأس آنها، به تعهداتشان عمل نکرده‌اند و حالا آمده‌اند توطئه ای علیه ایران طراحی کرده‌اند که ما در مسائل دفاعی و فناوری پیشرفته در چارچوبی که آنها می‌گویند حرکت کنیم.

ملت در برابر یاوه‌گویی و زورگویی دشمنان می‌ایستد

رئیس جمهور گفت: این در حالی است کشور به تجهیزات دفاعی نیاز دارد و ما برای توانمندی دفاعیمان از کسی اجازه نمی‌گیریم. آنچه دشمنان می‌گویند برای یک ایرانی غیور پذیرفتنی نیست و مردم ما در برابر یاوه گویی و زورگویی باید بایستند و راه دیگری جز ایستادگی نداریم.

وی بیان داشت: در این راستا توقعاتمان را باید با شرایط کشور تطبیق دهیم و تلاشمان را باید مضاعف کنیم، همچنین اتحادمان باید بیشتر از پیش باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: آمریکایی‌ها از لحاظ سیاسی و اقناع افکار عمومی در دنیا شکست خورده‌اند اما در زمینه اقتصادی ممکن است فشار را بر مردم افزایش دهند.

روحانی آمریکا را نمونه تروریسم اقتصادی دانست و گفت: برای مردم ما آشکار شده که آمریکا با مردم دشمنی می‌کند. دولتی که با ورود دارو و مواد غذایی برای مردم ما مشکل ایجاد می‌کند نشان می‌دهد خودش یک تروریسم اقتصادی است و در حالی که همه قوانین بین المللی را زیر پا می‌گذارند و نیروی مسلح رسمی و فداکار یک کشور را همردیف تروریست‌ها قرار می‌دهد هم بیانگر همین موضوع است.

باید جلوی هدررفت ارز را بگیریم

وی افزود: پارسال ۴۳ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم و امسال هم با این شرایط می‌توان بیش از این میزان صادرات داشته باشیم و از همه تدبیر و استعدادمان باید استفاده کنیم تا کشور را در مسیر درست قرار دهیم.

خبر جدید  بازگشایی ۲۵۶ راه روستایی در استان کرمانشاه

رئیس جمهور گفت: اگر صادرات غیرنفتی افزایش یابد حتی اگر دشمن تحریم نفتی را افزایش دهد و بخشی از درآمد نفتی ما کاهش یابد ما می‌توانیم این موضوع را جبران کنیم، اما باید جلوی هدررفت ارز را هم بگیریم.

روحانی صادرات، تولید و اشتغال را از مهمترین وظایف دولت عنوان کرد و گفت: ۳۰۰ هزار اشتغال در زیر سایه فضای مجازی ایجاد شده و افزیش رقم اشتغال خالص با تولید و کار می‌تواند افزایش یابد.

وی تصریح کرد: اینکه در سال ۹۷ توانستیم بزرگترین پالایشگاه بنزین خاورمیانه را افتتاح کنیم و در بنزین و گازوئیل خودکفا شدیم و در یک روز در پارس جنوبی ۶ فاز را افتتاح کردیم یعنی ملت در مسیر تولید است و شکست نخورده است.

رئیس جمهور افزود: باید شرایطمان را کاملاً احساس و با قدرت در صحنه باشیم، اگر متحد حرکت کنیم خداوند ما را پیروز می‌کند.

وی همچنین اشاره‌ای به وضعیت استان کرمانشاه داشت و افزود: کرمانشاهی‌ها در طول دو سال اخیر بعد از زلزله بسیار شدید و تحمل آلام فراوان، شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشتند و در بازسازی‌ها هم کار بزرگ و عظیمی صورت گرفته است.

رئیس جمهور گفت: در بحث زلزله نیروهای مسلح و امدادی، مردم علما و بزرگان و دولتی‌ها و نمایندگان مجلس در کنار هم بودیم و اگر این همدلی و کمک‌ها نبود دولت به تنهایی نمی‌توانست این کار را انجام دهد و امروز جای افتخار دارد که ۲۹ هزار واحد ساخته و ۶۶ هزار واحد تعمیر شده است.

از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم تلاش در زمینه راه و راه‌آهن است

روحانی یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم را تلاش در زمینه راه و راه‌آهن عنوان کرد و ادامه داد: سال گذشته شاهد اتصال همدان، کرمانشاه و رشت به راه‌آهن بودیم که کار عظیمی چه در سالهای بعد از انقلاب چه در دولتهای یازدهم و دوازدهم بود.

خبر جدید  اختصاص ۱۰میلیارد تومان برای ساخت و بازسازی منازل مددجویان کرمانشاهی

وی بیان داشت: طرح گرمسیری را از سال ۸۲ تصویب و دنبال کردیم از آغاز دولت یکی از پروژه‌هایی که به صورت منظم پیگیر بودم طرح توسعه غرب کشور در قالب سامانه گرمسیری بود که امروز این طرح ۶۸۰۰ میلیارد تومانی را افتتاح کردیم.

رئیس جمهور گفت: دولت در این استان ۸ میلیارد دلار هزینه کرده است که موجب تحول استان شده و خواهد شد.

وی با بیان اینکه کرمانشاه با این همه طبیعت و استعداد نباید بیکار داشته باشد، افزود: استعداد بسیار بزرگی در این استان از لحاظ کشاورزی و صنعت وجود دارد. وقتی به خط ریلی سراسری وصل است می‌تواند زمینه ساز تحولی بزرگ باشد و استعدادهای گردشگری هم می‌تواند اشتغال استان را متحول کند.

روحانی با اشاره به وضعیت واحدهای راکد استان بیان داشت: در روز کارگر دولت به مسئله کارگری توجه دارد هرچند برخی واحدها غیرفعال و برخی با نیمی از ظرفیت کار می‌کنند. امسال که رونق تولید است باید تمام توانمان را در زمینه تحقق این موضوع به کار گیریم.

رئیس جمهور به خسارت‌های ناشی از سیل هم اشاره کرد و گفت: ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای جبران این خسارت‌ها می‌خواهیم اما از این بحران عبور خواهیم کرد.

روحانی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده امیدواریم خانه‌های مردم تعمیر، مرمت و ساخته شود.

کد خبر ۴۶۰۵۹۸۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه