13:11:41 - دوشنبه 13 مه 2019
برای ۵۵ واحد تولیدی گواهینامه انرژی استاندارد صادر شده است
برای ۵۵ واحد تولیدی گواهینامه انرژی استاندارد صادر شده است
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: پس از ۷۵ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی مشمول طرح دریافت گواهینامه انظباق با معیار مصرف انرژی، ۵۵ واحد در استان موفق به دریافت این گواهینامه شده اند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کرمانشاه روز دوشنبه به نقل از محمودرضا نیازی اعلام کرد: فرآیند بازرسی فنی و استاندارد سازی مصرف انرژی برای ۹۲ واحد صنعتی انرژی ‌بر استان نظیر صنایع سیمان، فولاد، آجر، صنایع لبنی، کمپوت و کنسرو، روغن موتور، پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی و … در حال انجام است.
وی همچنین از نظارت مستمر این اداره کل بر میزان مصرف انرژی واحدهای تولیدی و خدماتی انرژی ‌بر استان خبرداد و گفت: این نظارت در جهت توسعه استانداردسازی صنایع انرژی بر، بازرسی و نظارت بر تمام واحدهای تولیدی مشمول طرح در دستور کار قرار گرفته است.
نیازی یادآوری کرد: بازرسان طرح با حضور در واحد تولیدی میزان انرژی مورد نیاز برای واحد تولید را بررسی و با میزان مصرف انرژی واحد مذکور انطباق می دهند، در صورت منطبق نبودن، علل بالا بودن و عدم انطباق مصرف را به اعلام تا اصلاح آن صورت پذیرد.
مدیرکل استاندارد کرمانشاه با بیان اینکه اعتبار این گواهینامه ها یکساله است، خاطرنشان ساخت: در صورت عدم انطباق معیار مصرف انرژی در واحد تولیدی با استانداردهای مربوطه، ضمن مشاوره های فنی از سوی بازرسان، واحدهای تولیدی مکلف هستند در بازه زمانی تعیین شده نسبت به رفع نقص اقدام کنند.
وی ادامه داد: در صورت عدم اصلاح مصرف انرژی توسط این دسته از واحدهای تولیدی، مطابق ماده ۲۶ قانون اصلاح الگوی مصرف، واحد مربوطه به وزارتخانه های نفت و نیرو برای اعمال جرایم متناسب با مازاد انرژی مصرفی، معرفی خواهند شد.
نیازی در پایان اظهار داشت: یکی از اولویت هایی که کشورهای توسعه یافته در زمینه کاهش مصرف انرژی اتخاذ کرده اند فراهم آوردن امکانات لازم برای توسعه و گسترش استانداردهایی است که به نوعی سبب کاهش مصرف انرژی می شوند و این رویکرد هم اکنون توسط سازمان استاندارد کشور نیز پیگیری و اجرا می شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

خبر جدید  مدال آوران ورزش معلولان کرمانشاه تجلیل شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه