4:07:37 - دوشنبه 29 آوریل 2019
برجسته سازی نقش کرمانشاه در جنگ یک رسالت ملی است
برجسته سازی نقش کرمانشاه در جنگ یک رسالت ملی است
صبح امروز با حضور استاندار کرمانشاه در هلال احمر شعبه بیستون انبار‌های امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان‌های بیستون، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب به طور همزمان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه محمد ابراهیم الهی تبار در جلسه شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع برجسته سازی نقش کرمانشاه در جنگ یک رسالت ملی استمقدس که با موضوع برنامههای سالروز فتح خرمشهر، عملیات بازی دراز و سالکرد شهید شیرودی برگزار شد، با ابراز امیدواری از اینکه در سالروز فتح خرمشهر و عملیات بازی دراز روزی ماندگار در استان کرمانشاه به ثبت برسد افزود: “بازی دراز” ظرفیت برند شدن در مسابقات ورزشی و فرهنگی را دارد و میطلبد که در تقویم برنامههای سالانه کشور گنجانده شود.
وی با اشاره به هشت سال مقاومت مردم کرمانشاه در جنگ افزود: یادواره شهدای بازی دراز فرصتی طلایی برای معرفی و تبلیغ برجستگیهای گردشگرپذیر استان کرمانشاه است و این در حالی است که گردشگری زمانی معنا پیدا میکند که فرهنگ آن در همه جا و تمام برنامههای استان جاری و ساری باشد.
الهی تبار از خرمشهر به عنوان نماد مقاومت کشور یاد کرد ادامه داد: فتح خرمشهر سرنوشت جنگ را تغییر داد و این به گونه ای بود که عراق در موضوع خرمشهر بسیار سرمایه گذاری کرده بود، اما به محض شکست نیروهای خود را از باقی نقاط کشور عقب راند. در بحث خرمشهر مامعنای “جنگ جنگ تا پیروزی” را مشاهده کردیم و آنقدر جنگیدیم تا به ثمر رسید. یکی از نتایج فتح خرمشهر قطعنامه ۵۹۸ بود و یکی از نتایج آن متجاوز اعلام شدن عراق بود. ماندگاری این رخداد بزرگ ضروری است و میطلبد که آیندگان از آن مطلع شوند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه برجسته سازی نقش کرمانشاه در زمان جنگ تحمیلی و بیان دلاوریها و رشادتهای شهیدان این دیار به ویژه شهدای هوانیروز و عملیات بازی دراز را یک رسالت ملی و اعتقاد دینی عنوان کرد و تصریح نمود و گفت: یکی از فاخرترین فعالیتهای فرهنگی در نظام اسلامی راهیان نور است. این برنامه به شدت اثرگذار بوده و رشادتهای جوانان دفاع مقدس را برای نسل امروز عینیت میبخشد. آغاز عملیات راهیان نور از استان کرمانشاه امر مبارکی است.
وی همچنین به اهمیت انتقال تاریخ معاصر به آیندگان اشاره کرد و افزود: ورزش و جوانان برگزاری یک دوره مسابقات را با عنوان “بازی دراز” پیش بینی کند و در تقویم سالانه ورزشی کشور بگنجاند با این اقدام “بازی دراز” برند مسابقات ورزشی کشور میشود و برای این امر باید از فرصت برپایی یادوارهها برای به مشارکت گرفتن سازمانهای مردم نهاد استفاده شود و کارهای تبلیغاتی مشارکت در برنامهها را بالا میبرد و صداوسیما از این فرصت نهایت استفاده را ببرد.

خبر جدید  شهرستان کرمانشاه به مناطق عملیاتی کشور پیوست

همچنین در ادامه این جلسه سرهنگ پاسدار «مجتبی بیاتی» معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: عملیات بازیدراز یکی از عملیاتهای غرور آفرین در تاریخ دفاع مقدس است که چندسالی است راهیان نور در سراسر کشور همزمان با این روز آغاز میشود.
سرهنگ بیاتی با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات بازی دراز در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت گفت: اولین مراسم بزرگداشت این عملیات با برگزاری یادواره شهدای بازی دراز روز پنجشنبه در راستای نشر و گسترش فرهنگ رشادت و ایثار برگزار میشود که بعد از ظهر روز ۱۲ اردیبهشت این مراسم توسط ارتش در یادمان شهید شیرودی برگزار خواهد شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه برنامه بعدی را یادواره شهدای بازی دراز اعلام کرد و بیان داشت: این برنامه در جوار بقعه احمدبن اسحاق و با سخنرانی «پرویز فتاح» رئیس کمیته امداد کشور و مداحی صادق آهنگران برگزار خواهد شد.
وی از صعود به ارتفاعات بازی دراز در ساعت ۷ صبح روز جمعه به عنوان آخرین برنامه این مراسم یاد کرد و گفت: سخنران این مراسم نیز سردار سرتیپ پاسدار «علی فضلی» فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
سرهنگ بیاتی آمار شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت عملیات بازی دراز در سال گذشته را بیش از ۲۹ هزار و ۱۲۳ نفر اعلام کرد و افزود: حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر این جمعیت از استانهای دیگر و ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر نیز از استان کرمانشاه بودند.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از پیش بینی صعود بیش از ۳۲ هزار نفر به ارتفاعات بازی دراز طی امسال خبر داد و یادآور شد: از این تعداد ۱۲ هزار نفر از دیگر استانها و ۲۰ هزار نفر از استان کرمانشاه هستند و در هیچ کجای کشور غیر از اربعین مراسمی با این تعداد نفرات برگزار نشده است.
وی همچنین از برنامههای حاشیهای در این روز سخن گفت و خاطر نشان کرد: امروز عملیات بازی دراز کاری در سطح ملی است و باید عزم برای آن داشته باشیم.
سرهنگ بیاتی همچنین از استقرار ۱۵ ایستگاه صلواتی در مسیر زائرین خبر داد و بیان داشت: در این ایستگاهها جهت غنای برنامه محصولات فرهنگی ارائه خواهد شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین در این روز توسط علوم پزشکی ۱۰ پست امداد و اورژانس جهت ارائه خدمات پیشبینی شده است.
وی گفت: در این راستا در دستگاههای مختلف از جمله هلال احمر، پلیس راهور، آموزش و پرورش و دیگر نهادها و ارگانها جهت برگزاری هر چه بهتر این مراسم تدابیر لازم اندیشیده شده است.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  ۹۷ هزار فقره تسهیلات بالای ۵۰ میلیون تومان مشمول امهال می‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه