12:33:48 - چهارشنبه 15 مه 2019
برداشت گندم از مزارع قصرشیرین آغاز شد
برداشت گندم از مزارع قصرشیرین آغاز شد
قصرشیرین- ایرنا- کار برداشت گندم از سطح ۱۴ هزار و ۶۰۰ هکتار مزارع دیم و آبی شهرستان مرزی و گرمسیری قصرشیرین در غرب کرمانشاه آغاز شد.

فرماندار قصرشیرین روز چهارشنبه در حاشیه آغاز برداشت گندم از مزارع این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: از این میزان ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی دیم و سه هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی دیم است که پیش بینی می شود در مجموع ۲۰ هزار تن گندم از این اراضی برداشت شود.
مرادعلی تاتار افزود: در سال زارعی جاری بیش از ۶۰۰ میلی متر باران در قصرشیرین بارید که در این شهرستان بی سابقه بوده و این امر شرایط بسیار مطلوبی را برای برداشت گندم فراهم کرده است.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: امسال سه مرکز خرید گندم کار خرید محصول گندم کاران را انجام می دهد که پرداخت وجه در کوتاهترین زمان ممکن را به کشاورزان انجام می دهد.
تاتار ادامه داد: ۲۲ تن از کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان به صورت مستمر بر روند کار برداشت محصول گندم از مزارع دیم و آبی نظارت کامل دارند.
وی اظهار کرد: تمهیدات لازم برای برداشت گندم توسط دستگاه های مربوطه پیش بینی شده و مجوزهای لازم برای تردد ادوات کشاورزی توسط نیروهای نظامی با توجه به مرزی بودن شهرستان و همچنین پلیس راهور فراهم شده است و ماشین آلات آتش نشانی نیز در سطح منطقه حضور دارند.
رییس جهاد کشاورزی قصرشیرین نیز گفت: همچنین همزمان با کار برداشت گندم ، برداشت محصول کلزا از سطح ۸۰ هکتار از مزارع این شهرستان نیز آغاز شده است .
اردشیر نورمحمدی افزود: در مجموع ۱۰۰ دستگاه کمباین کار برداشت محصول کلزا از مزارع شهرستان قصرشیرین را انجام می دهند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارای ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/

خبر جدید  188 طرح عمرانی سال جاری شهرستان پاوه بررسی شد


منبع :: برداشت گندم از مزارع قصرشیرین آغاز شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه