18:32:44 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
برداشت ۱۴۰ هزار تن چغندر قند در اسلام آبادغرب
برداشت ۱۴۰ هزار تن چغندر قند در اسلام آبادغرب
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی روز شنبه (۲۴ آبان) عضویت در کتابخانه‌های استان کرمانشاه به صورت رایگان انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب با بیان اینکه امسال سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت چغندر قند اختصاص یافته، گفت: برداشت این محصول در اسلام آبادغرب از اوایل مهر ماه شروع و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.
کریمی افزود: تا کنون از این میزان سطح زیر کشت ۱۴۰ هزار تن چغندر قند برداشت شده که پیش بینی می‌شود این میزان تا پایان فصل برداشت به ۲۰۰ هزار تن برسد.
وی با بیان اینکه اسلام آبادغرب یکی از قطب‌های تولید چغندر قند در استان کرمانشاه است، خاطرنشان کرد: اولین محموله چغندر قند برداشت شده، توسط کشاورزان چغندکار تحویل کارخانه قند شهرستان شده است.   مدیر جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب گفت: ظرفیت تحویل چغندر قند کارخانه قند شهرستان ۱۲۰ هزار تن است که تا کنون ۹۰ هزار تن از محصول تولیدی را تحوبل گرفته و حدود ۵۰ هزار تن از این محصول نیز بدلیل اینکه در فصل کاشت کشاورزان با کارخانه‌های قند دیگر شهر‌ها قرار داد بسته اند به کارخانه‌های قند بیستون، اصفهان، همدان، قزوین و مشهد بار گیری می‌شود.
کریمی افزود: در سال زراعی گذشـته از سطح ۲ هزار و ۸۵۰ هکتار زیر کشت چغندر قند در شهرستان اسلام آبادغرب حدود ۱۴۰ هزار تن محصول برداشت شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ویزیت رایگان ساکنان خانه‌های سالمندان کرمانشاه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه