2:13:54 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
بررسی وضعیت خصوصی سازی در مجمع نمایندگان استان
بررسی وضعیت خصوصی سازی در مجمع نمایندگان استان
درنشست مجمع نمایندگان استان با وزیر اقتصاد وضعیت خصوصی سازی پالایشگاه کرمانشاه، پتروشیمی بیستون و سیلو‌های استان بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزکرمانشاه حجت السلام حسینی کیا رییس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در بررسی وضعیت خصوصی سازی در مجمع نمایندگان استانمجمع نمایندگان استان در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه گفت:: مجمع نمایندگان استان اشکالاتی به واگذاری پالایشگاه کرمانشاه گرفته است که تحقیق و تفحص آن در مجلس شورای اسلامی انجام شده و در آستانه ارائه از سوی کمیسون اقتصاد به صحن علنی مجلس است.
وی بااشاره به اینکه براساس ماده ۶۳ قانون اساسی اگر اشخاص حقیقی از امتیازات کارکرد ستاد تسهیل استفاده کنند حق خرید واحدهای واگذاری سازمان خصوصی سازی راندارند مگر اینکه هزینه آن را به صورت نقد پرداخت کنند افزود: این امر در مورد پالایشگاه کرمانشاه رعایت نشده است وقرار براین شد که مستندات این موضوع هفته آینده در مجمع نمایندگان استان ارائه و با ارائه شکایت به هیات عالی رسیدگی شود.
حیسنی کیا در خصوص پتروشیمی بیستون که سه سال قبل واگذار شده خاطر نشان کرد: براساس قرار داد، مقررشده بود که شخص برنده مزایده طلبها و بدهیها را پرداخت کند، اما شخص برنده این مزایده به تعهداتش عمل نکرد و به همین دلیل از او خلع ید و دوباره برای فروش پتروشیمی بیستون مزایده برگزار شد.
وی در خصوص تاخیر پیش آمده در انجام مزایده نیز گفت:: تعدادی از سرمایه گزاران کرمانشاهی از موضوع واگذاری دوباره پتروشیمی آگاه نبودند که با درخواست آنها و با مساعدت وزیر اقتصاد این مزایده با یک هفته تاخیر انجام شد.
رییس مجمع نمایندگان استان افزود: قیمت پایه برای واگذاری پتروشیمی کرمانشاه ۲۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با این تاخیر یک هفتهای، این مزایده، با ۵۰۳ میلیارد تومان به برنده مزایده واگذار شد و همه پول آن به حساب بیت المال واریز شد.
حسینی کیا همچنین در خصوص واگذاری سیلوهای استان تصریح کرد: با توجه به دستور ریاست جمهور مبنی بر عدم واگذاری سیلوها به بخش خصوصی د راین شرایط مجمع نمایندگان استان با این واگذاری مخالفت کرده، اما سازمان خصوصی سازی چنین برداشتی از دستور رییس جمهور ندارد.
رییس مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: موضوع واگذاری پالایشگاه و سیلوهای استان در نشست هفته آینده مجمع نمایندگان استان بار دیگر بررسی و مطرح خواهد شد.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  مرز سومار به عنوان مرز رسمی کشور اعلام شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه