8:56:48 - دوشنبه 26 فوریه 2018
برگزاری اختتامیه سومین جشنواره مولودی‌خوانی “وحدت” در پاوه
برگزاری اختتامیه سومین جشنواره مولودی‌خوانی “وحدت” در پاوه
وی گفت: درس مهم و دینی پیامبر معظم اسلام(ص) که در طول سال های زندگی پر برکت خود به مسلمانان آموختند مبتنی بر توسعه اخلاق اسلامی است که باید سر لوحه جامعه مذهبی به ویژه مسوولان سیاسی و هنرمندان عرصه فرهنگ قرار بگیرد.   ماموستا قادری با بیان اینکه اخلاق مداری دین و هنر در

وی گفت: درس مهم و دینی پیامبر معظم اسلام(ص) که در طول سال های زندگی پر برکت خود به مسلمانان آموختند مبتنی بر توسعه اخلاق اسلامی است که باید سر لوحه جامعه مذهبی به ویژه مسوولان سیاسی و هنرمندان عرصه فرهنگ قرار بگیرد.

 

ماموستا قادری با بیان اینکه اخلاق مداری دین و هنر در جبهه های فرهنگی حرف اصلی را می زند، تاکید کرد: اگر جامعه بر اساس اخلاق و دین مبین اسلام استوار باشد باقی مسائل نیز حل می شود و دشمنان انقلاب اسلامی، علما و عرفا در مقابل اتحاد ملی کشورهای اسلامی متحیر این همدلی و وحدت می شوند.

 

وی عنوان کرد: قرآن کریم به ما دستور داده که در مقابل دشمنان همیشه در حالت آماده باش قرار بگیرد و با قوت تمام در عرصه های هنر، فرهنگ و دین در دفاع از اهداف اسلام تلاش کنیم.

خبر جدید  اعزام تیم های پزشکی و ویزیت رایگان در سرپل ذهاب

 

امام جمعه پاوه با اشاره به اینکه پیشبرد دستاوردهای انقلاب در خط و سیر حرکات جامعه و حرکت در مسیر اسلام و وحدت مذاهب است، گفت: مباحث اسلام و هنر در پیشرفت اهداف کشور حائز اهمیت است و امروزه در میادین مختلف فضای مجازی و فرهنگی مبحث تاثیرات موسیقی قابل شهود است.

 

وی با اشاره به اینکه در طول ۲۴ ساعت از شبانه روز شبکه های بیگانه غرب، حدود ۱۰ ساعت آن موسیقی یا سیاست است، تا مردم را از هنر و کشاوری و آبادانی و فعالیت های دینی و فرهنگی باز دارند، متذکر شد: بیشتر مباحث آنان با محوریت مسائل داخلی کشور ما است تا در جامعه از هم گسیختگی ایجاد کنند و بر فکر و تربیت جوانان انقلابی ما تاثیر بگذارند.

 

امام جمعه پاوه با اشاره به روایات قرآن کریم به ویژه آیاتی از سوره اعراف اشاره و تاکید کرد: پیامبر مکرم اسلام(ص) به حسن اخلاق، زیبایی فطری و دینی، سیمای پاکیزه و بهداشت فردی و اجتماعی تاکید کردند و الگوی اصلی جامعه اسلامی را تبعیت از فرمایشات ائمه اطهار دانستند، همچنین همواره برای قرائت قرآن با صوت دلنشین و مبتنی با دستورات اسلامی اهمیت قایل شدند.

خبر جدید  زندگینامه طلبه شهید علی زبونی

 

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه پاوه نيز در اين مراسم در سخنانی اظهار داشت: يكی از ارزشهای دينی ما هنر دينی و انقلابی است كه آميخته با دين مي باشد و در بحث موسيقی، به موسيقی آئينی معروف است.

سرهنگ بهشتی راد افزود: مولودي خواني در واقع نوعی از موسيقی آئينی است كه در آن ارزشهای ديني تبليغ می شود و تمام محتوای گروههای مولودی خوانی نيز از ابتدا تا انتها بر تبليغ دين استوار است.

خبر جدید  برگزاری اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی در روستاهای شهرستان هرسین

 

وی گفت: حسن موسيقی آئينی در برابر موسيقی هايی كه مباحث ضد ديني را ترويج مي كنند بر مبنای دين می باشد و ارزشهای دينی را در محتوا و تبليغ خود گنجانده است.

 

وی با اشاره به برگزاري مراسم مولود خوانی در شهرستان پاوه توسط امام جمعه پاوه ادامه داد: با عمليات فرهنگي در اين مراسم ها ، ارزشهای دينی ترويج داده می شوند و در مقابل كه دشمنان ما در قالب هاي موسيقی، عليه دين ما فعاليت می كنند ارزش كار گروههاي مولودی خوانی ما را می توانيم ببينيم.

 

وی در پايان گفت: دشمنان با تبليغات موسيقی خود ارزش های انسانی و دينی را زير سوال می برند، اما گروههای مولودی خوانی ارزشهای دين را تبليغ می كنند.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه