12:08:26 - چهارشنبه 22 مه 2019
برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی هرسین
برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی هرسین
کرمانشاه_مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری دومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین خبر داد.

حجت الاسلام رحیم جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی هرسین خبر داد و اظهار داشت: فراخوان این جشنواره منتشر شده است.

وی با اعلام محورهای جشنواره افزود: هنرمندان می‌توانند آثار خود را در قالب موضوعاتی چون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با تأکید بر نشاط افزایی به این جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: پیشگیری از گرایش به اعتیاد، پیشگیری از گرایش به طلاق، کودکان کار، آسیب‌های روانشناختی (خشونت، افسردگی)، آسیب‌های نوپدید (فضای مجازی و…) تکدی گری، حاشیه نشینی و بیکاری از محورهای دیگر این جشنواره است.

وی تاکید کرد: تأثیر فرهنگ اقتصاد مقاومتی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی از موضوعات ویژه این جشنواره است و تمامی گروه‌های مورد تأیید انجمن هنرهای نمایشی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های مورد فراخوان و همچنین گروه‌های مورد تأیید کانون تخصصی تئاتر خیابانی، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

خبر جدید  ضرورت نمایش چهره زیبای کرمانشاه در جشنواره ملی پویانمایی

آثار برگزیده جشنواره مریوان و تئاتر فجر در اولویت پذیرش خواهند بود

حجت الاسلام جعفری افزود: کلیه آثار مرتبط با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش آن باید با رویکرد نشاط افزایش اجتماعی امید و با زبان طنز باشند و هر گروه با یک اثر در مرحله نهایی حضور خواهد داشت اما در مرحله بازبینی محدودیتی برای آثار وجود ندارد.

این مسئول گفت: آثار برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان سال ۹۷ و بخش خیابانی جشنواره بین المللی تئاتر فجر سال ۹۷ در صورت همخوانی با محورهای فراخوان در اولویت پذیرش خواهند بود.

۱۰ خرداد ۹۸ آخرین مهلت ارسال آثار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را ۱۰ خرداد ۹۸ اعلام کرد و گفت: نتایج بازبینی ۲۵ خرداد ۹۸ اعلام و جشنواره نیز تیرماه ۹۸ برگزار می‌شود.

خبر جدید  «ایران» قهرمان جام‌ جهان‌ پهلوان‌ تختی شد/ درخشش میزبان

وی گفت: از زمان پذیرش مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به دنبال ایجاد برنامه‌های مؤثر و بوده و جشنواره تئاتر خیابانی هرسین با تشکیل دبیرخانه دائمی آن یکی از این برنامه‌ها بوده و امروز به دومین دوره خود رسیده است.

پیش بینی ملی شدن و بین المللی شدن جشنواره تئاتر هرسین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: با توجه به تجربه خوب و کیفیت برگزاری در اولین دوره این جشنواره پیش بینی ملی شدن و بین المللی شدن این جشنواره در سال‌های آینده دور از ذهن نیست.

وی با بیان اینکه جشنواره امسال نسبت به دوره قبل از گستردگی بیشتری برخوردار بوده، گفت: این جشنواره امسال با حضور ۱۲ استان برگزار می‌شود و این در حالی است که در دوره قبلی با حضور ۵ استان برگزار شد.

خبر جدید  آغاز طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۵ اسفند

حجت الاسلام جعفری، کرمانشاه، کردستان، ایلام، همدان، لرستان، خوزستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، اردبیل و مرکزی را استان‌های شرکت کننده در جشنواره امسال اعلام کرد.

وی از برگزاری جشنواره استانی داستان نویسی هرسین نیز خبر داد و گفت: در کنار جشنواره تئاتر خیابانی این جشنواره را نیز داریم که به زودی اختتامیه آن برگزار می‌شود.

این مسئول اشاره‌ای نیز به زیرساخت‌های هنری شهرستان هرسین داشت و گفت: ایجاد زیرساخت‌هایی چون ساخت مجتمع فرهنگی هنری بیستون، شروع به کار مجموعه بزرگ فرهنگی و هنری ملل و بازسازی سالن چند منظوره انقلاب، هرسین را به عنوان یکی از قطب‌های فرهنگی و هنری استان معرفی کرده است.

کد خبر ۴۶۲۳۵۲۳


منبع :: برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی هرسین

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه