10:34:04 - جمعه 16 فوریه 2018
برگزاری نشست اعتقادی در سپاه ناحیه پاوه
برگزاری نشست اعتقادی در سپاه ناحیه پاوه
نشست اعتقادی،معنوی واخلاقی به همت حوزه حضرت صدیقه کبری(س) سپاه ناحیه پاوه با موضوع استکبار ستیزی در مسجد جامع شهر بانه وره برگزار گردید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از پاوه نشست اعتقادی، معنوی واخلاقی حوزه حضرت صدیقه کبری (س) با موضوع استکبار ستیزی در مسجد جامع شهر بانه وره  برگزار شد.   در این

نشست اعتقادی،معنوی واخلاقی به همت حوزه حضرت صدیقه کبری(س) سپاه ناحیه پاوه با موضوع استکبار ستیزی در مسجد جامع شهر بانه وره برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از پاوه نشست اعتقادی، معنوی واخلاقی حوزه حضرت صدیقه کبری (س) با موضوع استکبار ستیزی در مسجد جامع شهر بانه وره  برگزار شد.

 

در این نشست سرمربی حلقه های صالحین نشان کرد: در فرهنگ قرآنی، استکبار بر نظام و سیستم اجتماعی اطلاق می‌شود که دارای خودبزرگ‌بینی کاذب و برتری‌جویی است و سلطه ظالمانه بر جامعه را دنبال می‌کند

خبر جدید  خسارت زلزله تازه آباد به برخی واحدهای مسکونی ثلاث باباجانی

 

 

وی همچنین یادآور شد: که از آیات قرآن چنین برداشت می‌شود که استکبار در حیات بشری سابقه‌ای بسیار طولانی دارد و از آغاز زندگی اجتماعی انسان‌ها در جامعه این مفهوم ظهور داشته است. از هنگامی که بشر بوده، استکبار هم وجود داشته و به همراه شکل‌گیری قدرت، استکبار نیز گسترش یافته است ایشان استکباررا از ویژگی‌های کفردانست و از این رو است که به نظام کفر جهانی “استکبار” نیز گفته می‌شود.

خبر جدید  برداشت باقلا در۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان سرپل ذهاب

 

وی در ادامه به چند مورد از خصوصیات نظام استکبار مانند ۱- ایدئولوژی غیر الهی ۲-منفعت طلبی ۳-جلوگیری از پیشرفت مستضعفان ۴-ایجاد اختلاف در جامعه بشری ۵-تهاجم فرهنگی و سلطه فرهنگی و سیاسی و….. اشاره ودر پایان یاد آور شدند که حضرت امام (ره) در طول مبارزه و بالاخص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظام اسلامی که نظام استکبار جهانی بطور تمام قد در برابر نهضت اسلامی ملت ایران قرار گرفت و آن را بزرگترین تهدید قلمداد کرد، به تبیین ابعاد و شاخصه‌های استکبارستیزی پرداختند که از مهم‌ترین شاخصه‌های آن می‌توان به ۱-الهی بودن ۲-سازش ناپذیری ۳-دائمی بودن ۴-تهاجمی بودن تکلیف گرایی وشکست ناپذیری ۶-مبارزه بردوش مستضعفین وتوده‌های ملت ۷-مبارزه با تمام توان ۸-مبارزه تا نابودی کامل اشاره کرد.

خبر جدید  برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در حوزه مقاومت امام سجاد (ع)

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه