12:25:24 - جمعه 3 مه 2019
برگزاری نشست فصلی مرزبانان ایران و عراق
برگزاری نشست فصلی مرزبانان ایران و عراق
فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) با بیان اینکه مقصد نهایی انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی بدون شک به تمدن سازی خواهد رسید و این را همه‌ی دنیا متوجه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در این دیدار گفت: با اقدامات صورت گرفته مرزهایبرگزاری نشست فصلی کلانتران مرزی قصرشیرین و خانقین عراق قصرشیرین هم اکنون از امنیت پایدار برخوردار است و آرزو داریم با تعامل هرچه بیشتر بین مرزبانان دو کشور این امنیت در نوار مرز حفظ شود.
سرهنگ حجت الله کریمی اظهار داشت: بین جمهوری اسلامی ایران وجمهوری عراق عهد برادری برقرار است واین دو کشور دارای اشترکات زیادی هستند و تلاش میشود تا با برگزاری این نشست های فصلی امنیت در مرز دو طرف حفظ شود. فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در ادامه مهمترین اولویت قابل بحث در این نشست را مبارزه با قاچاق احشام، روان سازی صادرات کالاهای ایرانی به عراق، برخورد قاطع با قاچاقچیان سلاح ومهمات، مواد مخدر، مشروبات الکلی و جلوگیری از وقوع هرگونه اتش سوزی در نوار مرز باتوجه به فصل گرما بیان کرد.
کلانتر مرزی عراق مستقر در خانقین نیز در این نشست از همکاری جمهوری اسلامی ایران با عراق قدر دانی کرد و گفت: با توجه به اشتراکات زیاد بین جمهوری عراق وجمهوری اسلامی ایران همکاریهای فی ما بین باید بیش از پیش افزایش یابد. دراین نشست مشترک مرزی، طرفین مفاد تفاهم نامههای قبلی دو کشور را مورد برسی قراردادند و درباره وضعیت موجود مرزهای مشترک، بر قراری امنیت، انتظامات مرزی ودیگر مسائل مورد بحث به مذاکره پرداختند.
در پایان این نشست تفاهم نامهای در شش بند مورد تایید و امضا طرفین قرارگرفت.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  مدارس و دانشگاه‌های گیلانغرب تعطیل اعلام شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه