12:33:10 - یکشنبه 18 فوریه 2018
برگزاری کارگاه آموزشی آنفلوآنزای پرندگان ویژه بهورزان در پاوه
برگزاری کارگاه آموزشی آنفلوآنزای پرندگان ویژه بهورزان در پاوه
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، ارسلان حاتمی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی  و توجیهی که برای بهورزان ومسئولین خانه بهداشت های روستایی  در محل شبکه بهداشت پاوه برگزار شد، درخصوص شناخت و آگاه بودن از خطرات آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان آموزش های لازم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، ارسلان حاتمی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی  و توجیهی که برای بهورزان ومسئولین خانه بهداشت های روستایی  در محل شبکه بهداشت پاوه برگزار شد، درخصوص شناخت و آگاه بودن از خطرات آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان آموزش های لازم ارائه شد.

وی با تاکید بر اهمیت و لزوم افزایش آگاهی اقشار مختلف در خصوص بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، گفت: در کنار این کارگاه آموزشی تراکت وبروشورهایی در مورد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دربین شرکت کنندگان توزیع گردید.

خبر جدید  از خانواده خردسال‌ترین شهید انقلاب در استان کرمانشاه تجلیل شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان پاوه با بیان اینکه عامل بیماری سویه های متعددی دارد، افزود: مخزن ویروس پرندگان وحشی و مهاجر هستند که منبعی غیر قابل کنترل هستند و همچنین علائم بالینی بیماری متعدد و زیاد بوده در نتیجه تشخیص بیماری بدون انجام آزمایشات بسیار دشوار است.

حاتمی بیان داشت: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان جزء بیماری های مشترک است و همچنین در صورت بروز موجب تلفات بسیار بالا تا ۱۰۰ درصد در طیور بومی و مرغداری ها  می شود.

خبر جدید  تشریح اقدامات طرح کرامت2 در محلات محروم اسلام آباد غرب

وی آموزش و ارتقاء دانش پرورش دهندگان، اطلاع رسانی، اعلام سریع تلفات به دامپزشکی جهت اقدامات واکنش سریع، افزایش امنیت زیستی در مرغداری ها، کاهش تراکم منطقه از جمعیت حساس (پرندگان صنعتی و بومی) افزایش  فاصله جوجه ریزی و رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای درحمل و نقل پرنده زنده، کود مرغی، تخم مرغ و… را از جمله راهکارهای جلوگیری از بروز این بیماری عنوان کرد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان پاوه جلوگیری از عرضه زنده طیور، تشدید اقدامات قرنطینه ای بهداشتی در مرغداری ها، کشتارگاه ها، کارخانجات خوراک دام و طیور، کارخانجات جوجه کشی ها و تشدید اقدامات پایش و مراقبت، تشخیص سریع، معدوم سازی و دفن بهداشتی لاشه ها را از دیگر راهکارهای مقابله با این بیماری برشمرد.

خبر جدید  تدارک ویژه برنامه‌های سالروز ارتحال امام(ره) در کرمانشاه

حاتمی همچنین از روستائیان و صاحبان پرورش طیور خواست که هرگونه تلفات در طیور را به نزدک ترین مرکز دامپزشکی و یا از طریق شماره تماس چهاررقمی ۱۵۱۲ و یا پیامک ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به اطلاع کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برسانند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه