14:20:57 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
بسیاری ازافزایش قیمت‌ها منشاداخلی ندارد/علت گرانی برنج درکرمانشاه
بسیاری ازافزایش قیمت‌ها منشاداخلی ندارد/علت گرانی برنج درکرمانشاه
عباس سجادی راد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص کنترل بازار شب عید توسط دستگاه های نظارتی و همچنین علت کمبود یا گرانی برنج طی روزهای منتهی به پایان سال گفت: همانگونه که مستحضرید در آستانه ایام نوروز هستیم و مطابق آداب و سنتی که وجود دارد، قطعا مردم اقدام به خرید برای عید

عباس سجادی راد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص کنترل بازار شب عید توسط دستگاه های نظارتی و همچنین علت کمبود یا گرانی برنج طی روزهای منتهی به پایان سال گفت: همانگونه که مستحضرید در آستانه ایام نوروز هستیم و مطابق آداب و سنتی که وجود دارد، قطعا مردم اقدام به خرید برای عید نوروز کرده و ما با یک سری افزایش تقاضای بخش عمده ای از کالا و خدمات در این ایام مواجه هستیم.

وی افزود: سازمان صنعت، معدن تجارت نیز با توجه وظایف ذاتی در این ایام اقداماتی را در دستور کار خواهد داشت و ما طبق دستور العمل سازمان کشوری، کار گروه های تنظیم بازار استان و…شرح وظایفی را عهده دار شده ایم.

معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: بازرسان این سازمان موظفند در کنار سایر دستگاه های نظارتی و در قبال خدمتی که ارائه می دهند، با کنترل بازار  آرامش را به بازار حاکم کرده و از تشویش اذهان مردم بکاهند.

وی افزود: امیدواریم با اقدامات فوق بتوانیم در بحث خدمات سفر، رضایت مندی مسافران را نیز در پی داشته باشیم و معرفی خوبی از استان به مسافرین صورت گیرد و در اذهان آنان ثبت شود تا آنان نیز مبلغی برای معرفی استان کرمانشاه باشند.

معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مطابق سنوات گذشته اقدامات نظارتی در حال انجام بوده و امسال با شدت بیشتری صورت می گیرد.

خبر جدید  انقلاب اسلامی اقتدار و قدرت واقعی را برای ایران به ارمغان آورد

۴۰ گروه بازرسی نظارت بر بازار استان کرمانشاه را برعهده دارند

وی افزود: امسال واحد بازرسی سازمان صنعت معدن تجارت، در کنار دستگاه های نظارتی دیگر چون تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف در قالب ۴۰ گروه بازرسی بر بازار استان کرمانشاه نظارت دارند.

این مسئول تصریح کرد: واحدهای نظارتی در قالب گروه های ۲ تا ۳ نفره و گشت های مشترک با مشارکت نمایندگان دستگاه های مذکور به صورت صبح و بعدازظهر بازار را رصد و کنترل می کنند. البته در طول سال نیز ما این روال کاری را داریم اما در این ایام با شدت بیشتری انجام می شود.

وی افزود: از ۴۰ گروه مذکور ۲۵ گروه در مرکز استان بحث نظارت را دنبال می‌کنند و مابقی هم به تناسب جمعیت و بازار شهرستان در سطح شهرستان های تابعه استان فعالیت دارند.

سجادی راد در خصوص رسیدگی به شکایات و راه ارتباطی مردم با دتسگاه های نظارتی گفت: در بحث رسیدگی به شکایات نیز تلفن خبری ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن، تجارت و ۱۳۵ اداره کل تعزیرات حکومتی در خدمت مردم است که با مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، کالای قاچاق و عدم رعایت موازین بهداشتی و… به ما اطلاع دهند و ما در کمترین زمان به این شکایات رسیدگی می کنیم و یا به تعزیرات حکومتی برای رسیدگی معرفی خواهیم کرد.

وی در خصوص کمبود برخی از کالاهای مورد نیاز گفت: چندسالی است که در مورد موجودی کالا هیچگونه مشکلی نداشتیم اما اخیرا با افزایش شدید نوسانات ارز یا دلار مواجه شدیم و تامین برخی از کالاهای ما که خوراک و مواد اولیه کارخانه ها بوده و خروجی آن در کالاهای مصرفی مشاهده می شود وبا ارز خارجی تامین شده و وارداتی هستند، با مشکل مواجه شده است.

خبر جدید  مشکل عدم واریز پول به حساب 10 هزار خانوار زلزله زده رسیدگی می‌شود

معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: از سوی دیگر ارز مبادله ای نیز محدود شد و برخی از این کالاها افزایش قیمت داشت اما در مورد اغلب کالاها ما کمبود نداشتیم و برخی از این وضعیت سواستفاده می کنند.

دلالان عامل ایجاد اخلال در بازار هستند

وی گفت: ناگفته نماند، مقداری در بحث زنجیره تامین کالا از خط تولید تا سفره مردم مشکل داریم که علت خوب تعریف نشدن و مشکل داشتن آن، حضور یک سری افراد سودجو یا دلال است که همیشه پای کار بوده و باعث اخلال در این زمینه می شوند و دستگاه نظارتی هم تا جایی که ممکن است با این موارد برخورد می کنند.

سجادی راد با بیان اینکه، بحث بازار یک بحث گسترده است، گفت: براساس بررسی های که به عمل می آوریم از ۱۰ مورد اخلال قابل مشاهده در بازار، منشا یک مورد آن در استان نیست.

وی تصریح کرد: برای مثال منشا افزایش قیمت دلار در کشور نیست و لذا افزایش قیمت برخی کالاها نیز که وارداتی هستند، منشا داخلی ندارد.

معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: خیلی از کالاهای داخلی هم از بازار تهران تامین می شود و عامل بسیاری از کمبودها و افزایش قیمت ها بازار تهران است و میادین تهران تعیین کننده هستند.

خبر جدید  رییس دانشگاه رازی کرمانشاه ابقا شد

وی تاکید کرد: طی سالهای اخیر فضای مجازی نیز بسیار به این موضوع دامن می زند و افزایش قیمت های تهران از این طریق در استانها اعلام می شود و باعث تشویش اذهان در استان و افزایش قیمت ها توسط برخی از اصناف می شود.

علت گرانی برنج در بازار

وی در خصوص علت گرانی برنج نیز گفت: در سال جاری متاسفانه وزارت جهادکشاورزی در یک مقطع دو تا سه بار ثبت سفارش را آزاد و بعد آن را قطع کرد که این موضوع باعث می شود تعدادی دلال یا سودجو به موقع ورود کرده و ایجاد مشکل کنند.

سجادی راد تاکید کرد: اگر منشا گرانی ها در استان باشد قابل کنترل است اما اگر منشا داخل استان  نباشد، توسط ما قابل کنترل نیست.

معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در خصوص گرانی سایر اقلام که وارداتی نیز نیستند، گفت: افزایش ارز بیشتر روی افزایش قیمت مواد اولیه اثرگذار است.

وی با بیان اینکه امسال نمایشگاه بهاره در استان نداریم، تاکید کرد: تا پایان فروردین ۹۷ ما هیچگونه افزایش قیمتی نه در کالا و نه خدمات  نداریم مگر اینکه مواردی که منشا آن مشخص بوده و اجتناب ناپذیر باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه