10:01:58 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
بقعه”احمدبن اسحاق” بازسازی می‌شود
بقعه”احمدبن اسحاق” بازسازی می‌شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از بازسازی بقعه”احمدبن اسحاق” شهرستان سرپلذهاب که در زلزله خسارت جدی دیده خبر داد.  حجت الاسلام آیت‌الله عباسیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه بقعه احمدبن اسحاق شهرستان سرپلذهاب در جریان زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان خسارت جدی دید، گفت: کل سازه این

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از بازسازی بقعه”احمدبن اسحاق” شهرستان سرپلذهاب که در زلزله خسارت جدی دیده خبر داد.

 حجت الاسلام آیت‌الله عباسیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه بقعه احمدبن اسحاق شهرستان سرپلذهاب در جریان زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان خسارت جدی دید، گفت: کل سازه این بقعه دچار مشکل شده بود و هیچ راهی برای بازسازی آن وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه کار تخریب بقعه احمدبن اسحاق از حدود دو هفته پیش شروع شده، افزود: تاکنون ۸۰ درصد کار تخریب این بنا به اتمام رسیده و مابقی نیز ظرف یکی دو هفته آینده به اتمام خواهد رسید.

خبر جدید  برنامه پخت نان نانوایی‌های کرمانشاه در روز عید

عباسیان اعتبار مورد نیاز برای ساخت کامل این بقعه را شش میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: هنوز اعتبارات این پروژه تامین نشده و برای تخصیص اعتبارات از ستاد بحران استانداری درخواست مساعدت کرده‌ایم و به محض تخصیص اعتبار کار بازسازی بقعه آغاز خواهد شد.

عباسیان در ادامه با بیان اینکه آستان مبارک تعداد دیگری از امامزادگان و بقاع متبرکه استان کرمانشاه از جمله بقعه بابایادگار نیز در جریان زلزله خسارت دیده‌، گفت: همچنین به بیش از ۱۹۶ مسجد مناطق زلزله‌زده خسارت وارد آمده است.

خبر جدید  وضعیت ساخت‌وساز در کرمانشاه مناسب نیست

وی اضافه کرد: برای تعمیر و بازسازی بقاع متبرکه و امامزادگان و مساجد خسارت دیده استان به ۶۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

عباسیان سپس با تاکید بر ضرورت بازسازی سریع بقعه احمد بن اسحق و دیگر بقاع خسارت دیده در جریان زلزله، افزود: بقاع متبرکه و امامزادگان از دیرباز مامن و ملجای مردم بوده که  برای رفع گرفتاری‌های خود به آنجا پناه می‌برند و این مهم ضرورت بازسازی و تعمیر بقاع متبرکه و مساجدی که در زلزله خسارت ‌دیده‌اند را بیشتر می‌کند.

خبر جدید  ورزشکاران کرمانشاهی به مسابقات لیگ برتر دوگانه کشور اعزام می‌شوند

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه