2:53:14 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
بنگاه های اقتصادی تحت هیچ شرایطی نباید به تعطیلی کشیده شوند
بنگاه های اقتصادی تحت هیچ شرایطی نباید به تعطیلی کشیده شوند
کرمانشاه – ایرنا – رئیس کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر اینکه بنگاه های اقتصادی و تولیدی استان تحت هیچ شرایطی نباید به تعطیلی کشیده شوند، خواستار حمایت همه جانبه مسئولان مربوطه از آن ها شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا عدالتخواه عصر یکشنبه در نشست مسئولان دستگاه قضائی و فعالان بخش اقتصادی استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: واحدهای صنعتی و تولیدی رکن مهمی از فعالیت اقتصادی استان را تشکیل می دهند که باید در حد توان به آن ها کمک کرد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر دستگاه قضائی هم با اختیارات قانونی که دارد از واحدهای اقتصادی استان حمایت کرده و هر جا که لازم باشد برای رفع مشکلاتشان ورود می کند.
عدالتخواه همچنین خواستار مشارکت جدی تر بانک ها در کمک به واحدهای صنعتی و تولیدی شد و گفت: آن ها کمک های خوبی می توانند برای جلوگیری از ورشکستگی و رکود واحدهای اقتصادی داشته باشند که نباید از این موضوع دریغ کنند.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه همچنین موضوع ممنوع الخروج شدن فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان این استان از سوی دستگاه قضائی را رد کرد و گفت: این موضوع را به دادستانی نیز اعلام کرده ایم که این افراد اگر از سوی دستگاه قضائی شاکی خصوصی دارند، نباید منعی برای خروجشان از کشور برای انجام فعالیت های اقتصادی وجود داشته باشد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه ابزار کسب و کار فعالان اقتصادی نیز نباید توقیف شود، گفت: به همه قضات استان بارها سفارش شده که حتی اگر صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی جرم خردی هم مرتکب شده اند از مجازت های جایگزین حبس برای آن ها استفاده شود.
عدالتخواه همچنین به راه اندازی اولین مجتمع قضایی اقتصادی کشور در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مطالعات اجرای این طرح از دی ماه ۹۴ آغاز شد و با پیگیری های رئیس خانه صنعت و معدن کرمانشاه امروز به بهره برداری رسید.
رئیس کل دادگستری کرمانشاه هدف از راه اندازی این مرکز را تسهیل در کار فعالان اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار برای آن ها عنوان کرد.
وی در پایان گفت: با راه‌اندازی مجتمع قضائی اقتصادی کرمانشاه، آسیبی به کسب و کار و فعالیت فعالان این حوزه وارد نمی شود و می توانند دعاوی خود را در اسرع وقت پیگیری کرده و به نتیجه برسند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

خبر جدید  نتیجه و محصول پژوهش تغییر فکر است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه