11:48:21 - دوشنبه 29 آوریل 2019
بهره برداری از مرکز سوانح و سوختگی غرب کشور تا پایان سال جاری
بهره برداری از مرکز سوانح و سوختگی غرب کشور تا پایان سال جاری
کرمانشاه_ مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مرکز سوانح و سوختگی غرب کشور با نام گلستان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

تورج شیرزادیان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مرکز سوانح و سوختگی گلستان تحت عنوان بیمارستان سوختگی غرب کشور با ظرفیت ۵۰ تخت بستری شامل بخش‌های بستری و تخت‌های ویژه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: تا کنون بیمارستان امام خمینی کرمانشاه به عنوان مرکز ارائه دهنده خدمات سوختگی هم از چنین سطح از امکانات تخصصی و فوق تخصصی برخوردار نبوده است.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان داشت: در این میان برخی مشکلات عمرانی از سوی پیمانکار وجود دارد البته در مرحله تحویل این بیمارستان به لحاظ فیزیکی و تجهیز و بهره برداری آن تا پایان سال هستیم.

وی از افتتاح بیمارستان نوبنیاد شهرستان پاوه با ظرفیت ۷۰ تخت بیمارستانی خبر داد و گفت: بیمارستان قدیمی این شهرستان در فضایی فشرده برای بیماران ارائه خدمت می‌کرد اما بیمارستان جدید تجهیز شده و ظرف دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

خبر جدید  ۱۶۸ طرح در مرکز تحقیقات کشاورزی کرمانشاه اجرا می‌شود

شیرزادیان همچنین از راه اندازی مرکز تخصصی و فوق تخصصی تشخیص و درمان سکته در بیمارستان امام رضا خبر داد و افزود: چنین مرکزی در سطح کشور کم نظیر است و در آن زمان طلایی رسیدگی به بیماران دچار سکته توسط پزشکان متخصص مدیریت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این مرکز یک دستگاه ام آر آی منحصر به فرد، ده تخت مراقبت‌های ویژه، یک اتاق عمل برای انجام اعمال جراحی عروق، سکته و مداخلات قلبی-عروق، دستگاه آنژیو گرافی و سی تی اسکن در نظر گرفته و طی سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

خبر جدید  پیرمرد ۱۰۹ ساله کرمانشاهی کرونا را شکست داد

به گفته مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشابه همین بخش با ظرفیت ده تخت ویژه و البته بدون امکانات فوق تخصصی ام ار آی و آنژیوگرافی در بیمارستان فارابی هم لحاظ شده که تاپایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد: مرکز رادیو تراپی استان به عنوان تنها مرکز ارائه دهنده خدمات مربوط به سرطان با یک دستگاه به بیماران ارائه خدمت می‌کرد که با توجه به حجم بالای بیماران مجبور به ارجاع آنها به بیمارستان استان‌های همجوار یا پایتخت بودیم که با تجهیز این مرکز به تجهیزات تشخیصی انواع سرطان‌ها، کرمانشاه به قطب سرطان غرب کشور ملحق می‌شود.

شیرزادیان گفت: تفاهم نامه اختصاص چهار دستگاه سی تی اسکن منعقد شده که اگر تأمین ارز دولتی انجام شود مقدمات قانونی خرید فراهم شده و به زودی تحویل و در بیمارستان‌های طالقانی کرمانشاه، اسلام آباد غرب، هرسین و صحنه مستقر می‌شود همچنین با اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان پاوه نیز موافقت شده است.

خبر جدید  «ایران» قهرمان جام‌ جهان‌ پهلوان‌ تختی شد/ درخشش میزبان

وی با بیان اینکه بیمارستان ثلاث باباجانی در اثر زلزله تخریب شد و هم اکنون در دست ساخت است خاطرنشان کرد: به همت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی مجهز به امکاناتی شده و در قالب کانکس مجدداً در هفته جاری به بهره برداری می‌رسد.

کد خبر ۴۶۰۳۰۶۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه