13:28:16 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
بیابان‌زایی در کشور روند صعودی دارد
بیابان‌زایی در کشور روند صعودی دارد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه وضعیت شاخص‌های زیست‌محیطی در کشور را نگران کننده عنوان کرد. به گزارش خبرنگار ایسنا، مراد شیخ‌ویسی در مراسم روز درختکاری  دغدغه امروز دنیا را مقابله با تهدیدات و مخاطرات زیست محیطی عنوان و اظهار کرد: امروز دنیا به موضوعات مرتبط با حفاظت از محیط زیست و عرصه‌های منابع

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه وضعیت شاخص‌های زیست‌محیطی در کشور را نگران کننده عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مراد شیخ‌ویسی در مراسم روز درختکاری  دغدغه امروز دنیا را مقابله با تهدیدات و مخاطرات زیست محیطی عنوان و اظهار کرد: امروز دنیا به موضوعات مرتبط با حفاظت از محیط زیست و عرصه‌های منابع طبیعی توجه ویژه دارد.

وی رویکرد سازمان جنگل‌ها و مراتع را توسعه مشارکت مردم در اجرای برنامه های منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: بدون مشارکت مردم، سمن‌ها و تشکل های مردم نهاد در حوزه منابع طبیعی راه به جایی نخواهیم برد.

خبر جدید  همایش تبیین سیاست‌های نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اظهار کرد: وضعیت شاخص های منابع طبیعی و زیست محیطی  کشور نگران کننده است و بروز گاه و بی‌گاه پدیده ریزگردها در نقاط مختلف کشور نیز تایید کننده این وضعیت است.

شیخ‌ویسی سپس ایران را جزو کشورهای با پوشش کم جنگلی برشمرد و افزود: کشور ما از نظر فضای سبز جزو فقیرترین کشورها به شمار می رود.

وی سرانه جنگل در کشور را دو دهم هکتار به ازای هر نفر عنوان کرد و افزود: این رقم در دنیا هشت دهم هکتار است.

خبر جدید  ثبت ۳۰۰ پس لرزه در تازه آباد ثلاث باباجانی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه در کشور ما متوسط فرسایش خاک نزدیک ۲۰ تن در سال است، گفت: متوسط فرسایش خاک در دنیا پنج تن در سال بوده و این رقم در آسیا هشت تن در هکتار است.

وی با اشاره به اینکه در کشور در حال هدر دادن منابع آب هستیم، افزود: بجای اینکه مدیریت کمی و کیفی آب را دنبال کنیم، به دنبال ذخیره و توزیع آب هستیم.

خبر جدید  راهکارهای اتاقی‌ها برای سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی در کرمانشاه

شیخ‌ویسی با اشاره به صعودی بودن بیابان زایی در کشور اظهار کرد: بیابان‌زایی در دنیا روند نزولی و در آسیا روند ثابتی دارد.

شیخ‌ویسی در ادامه استان کرمانشاه را از حیث پوشش منابع طبیعی جزو استان‌های برخوردار کشور برشمرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان بیابان نداریم، گفت: در مناطق گرمسیری استان علائمی از بیابانی شدن به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه