19:24:01 - یکشنبه 7 آوریل 2019
بیانیه رهبری اولویت برنامه های علوم پزشکی کرمانشاه است
بیانیه رهبری اولویت برنامه های علوم پزشکی کرمانشاه است
کرمانشاه- ایرنا- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اولویت نخست و سرلوحه برنامه های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ دکتر محمدرضا غلامی روز یکشنبه همزمان با آغاز فعالیت کلاس های درس در سال جدید، افزود: تلاش ما استفاده از تمامی ظرفیت ها در این سال در راستای تحقق و اجرای توصیه های معظم له است.
او گفت: اجرای دقیق برنامه عملیاتی سال ۹۸، افزایش بهره وری و مدیریت منابع مالی و انسانی همگام با اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های در دستور کار این معاونت در سال پیش رو است.
وی اظهار داشت: پیشرفت های چشمگیری در حوزه های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال های اخیر صورت گرفته و در سال جدید نیز باید با همت دوچندان این مسیر را ادامه داده و در راستای تعالی و پیشبرد اهداف دانشگاه گام بر می داریم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: دانشجویان این دانشگاه اکنون در ۳۱ کانون دانشجویی در زمینه های مختلف خیریه، مذهبی، جهادی و سایر، سه تشکل سیاسی و ۲۹ انجمن علمی به صورت مستمر و پویا فعالیت می کنند و هم اکنون بیش از ۲۰ نشریه در ۲ بخش دانشجویی و کارمندی در موضوعات متنوع علمی، فرهنگی، اجتماعی و سایر بخش ها در این دانشگاه به چاپ می رسد.
غلامی افزود: خوشبختانه در این انجمن ها و کانون ها فعالیت‌های بسیار خوبی صورت می گیرد و برخی از آنها در سطح کشوری هم مطرح شده اند به گونه ای که برای مثال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به عنوان دستگاه برتر در برگزاری اردوهای جهادی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور معرفی شده است.
او گفت: فعالیت در این کانون ها و تشکل های دانشجویی علاوه بر پربارتر شدن اوقات فراغت، در توسعه فردی و اجتماعی دانشجویان نقش بسزایی داشته و کمک می کند تا دانشجویان در کنار تحصیل ، دیگر مهارت های لازم را آموخته و در زندگی خود به کار بگیرند.
وی ادامه داد: تامین سلامت روحی و روانی دانشجویان در طول تحصیل از جمله دیگر موضوعات مهم مورد توجه ماست و اکنون مشاوران در تمامی دانشکده ها و خوابگاه ها بصورت مستمر و مقیم وجود داشته و دانشجویان می توانند به آنها مراجعه و مشکلات احتمالی خود را مطرح کنند.
او گفت: با تمهیدات و برنامه ریزی های انجام شده در سال نو نیز تمامی دانشجویان متقاضی خوابگاه در هشت خوابگاه اسکان داده شده و اکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه حضور داشته و مشکلی در زمینه تامین خوابگاه برای دانشجویان نداریم.
وی اضافه کرد: با پیگیری و اقدام های خوبی که در سال های گذشته صورت گرفت، بیش از پنج میلیارد تومان به بحث تجهیز و نوسازی خوابگاه های دانشگاه در راستای رفاه حال روز افزون دانشجویان اختصاص یافت و امیدواریم بسیاری از مشکلات ساختاری خوابگاه ها مرتفع شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه اثرات مثبت ارتقاء و اصلاح وضعیت خوابگاه های دانشگاه را با آمادگی کامل این خوابگاه ها در مقابله با بحران اخیر سیل شاهد بودیم و این روند نوسازی کماکان ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.
دانشکده پزشکی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و تلاش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت.
این دانشگاه هم اکنون دارای هشت معاونت، هشت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان هاست.
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقر و کلیایی دارد.
۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.
این دانشگاه همچنین ۴۵۳ عضو هیات علمی دارد و حدود پنج هزار و ۱۶۶ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول تحصیل هستند.
اکنون در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان کرمانشاه مشغول تحصیل هستند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

خبر جدید  سیل به 581 واحد مسکونی و اشتغال مددجویان کرمانشاه آسیب زد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه