۱۱:۲۱:۳۸ - چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
بیش از یک میلیون نفر از مناطق عملیاتی استان کرمانشاه بازدید کردند
بیش از یک میلیون نفر از مناطق عملیاتی استان کرمانشاه بازدید کردند
سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از یادمانها و مناطق عملیاتی استان کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون بازدید کرده‌اند.

یونس عزیزی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از بازدید یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر از ابتدای امسالتاکنون از یادمانهای شهدا در استان خبرداد و اظهار داشت: انتقال ارزشهای شهدا یک راهبرد کلان و ضروری است.

وی با بیان اینکه رزمندگان دردفاع مقدس حماسههای گوناگون خلق کردندU عنوان کرد: رزمندگان در این دوران چنان حماسهای خلق کردند که با استفاده از فرهنگ ایثار نگذاشتند یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن بیافتد.

دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه حضرت نبیاکرم(ص) گفت: در استان کرمانشاه یادمانهای شهدای عملیات مرصاد، شهدای بازی دراز، مطلعالفجر گیلانغرب، شهید شیرودی، شهید بهشتی و شهدای بازی دراز یادمانهای فعال است که بیشترین حضور در آنها انجام میشود.

وی با بیان اینکه هدف برگزاری اردوی راهیان نور آشنا شدن با ایثارگریها و رشادتهای رزمندگان و بازدید از مناطق عملیاتیدفاع مقدس است، عنوان کرد: اقدامات حوزه راهیان نور در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد زمینه برای زیارت با معرفت است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی مناسبی در بحث فضاسازی اردوگاهها و محلاسکان انجام شده است، عنوان کرد: روحانیهاو راویان مجرب دفاع مقدس در اردوگاهها، زائرسراها و یادمانها مستقر هستند که پاسخگوی زائران باشند و همچنین مسابقات مختلف فرهنگی در یادمانها انجام شده است که زائران بیشتر با فرهنگ شهدا و شهادت آشنا شوند.

دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه حضرت نبیاکرم(ص) با اشاره به اینکه باید زمینه معنوی مناسب را برای زائران فراهم کنیم، عنوان کرد: زیارت با معرفت زائران و جلوگیری از فراموشی حماسه بزرگ دفاع مقدس از مهمترین کارهای انجام شده در راستای دفاع مقدس است که امیدوار هستیم به درستی این اقدامات انجام شود و سفرهای تحول آفرین راهیان نور بیش از گذشته اثربخش باشد.

سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز یادمانهای شهدا و مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس نقش بسیار مؤثری در انتقال ارزشهای شهدا ایفا میکنند گفت: یادمان شهدای پاوه اولین یادمان کشور است که به فرمان حضرت امام خمینی(ره) ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه یادمان شهدای مرصاد پربازدیدترین یادمان در استان کرمانشاه است عنوان کرد: این یادمان بیشترین حجم بازدیدکننده را به خود اختصاص دادهکه ۹۵۰ هزار نفر از آمار بازدید امسال متعلق به این یادمان است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه