15:23:56 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
بیش از یک هزار تن در سرپل ذهاب زیرپوشش سوادآموزی هستند
بیش از یک هزار تن در سرپل ذهاب زیرپوشش سوادآموزی هستند
قصرشیرین – ایرنا – رییس اداره سواد آموزی سرپل ذهاب گفت: هم اکنون در این شهرستان یک هزار و ۱۷۹ تن زیرپوشش دوره های سوادآموزی در سه مرحله انتقال ، تحکیم و سوادآموزی قرار دارند.

به گزارش خبرنگارایرنا ، نوروز مروتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان سهم ابلاغی ریشه کنی بی سوادی در سال تحصیلی ۹۸ -۹۷ در شهرستان سرپل ذهاب ۶۷۵ تن در جامعه هدف ۱۰ تا ۴۹ سال است.
وی اظهار داشت: از مجموع افراد زیرپوشش دوره های سواد آموزی این شهرستان در سال تحصیلی جاری، ۴۶۹ تن در دوره سواد آموزی ، ۴۴۰ تن در دوره تحکیم و ۲۷۰ تن نیز در دوره انتقال زیرپوشش این طرح قرار گرفته اند.
رییس اداره سواد آموزی سرپل ذهاب ، با بیان اینکه هم اکنون ۱۱۳ آموزش دهنده دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به سوادآموزان شهرستان آموزش می دهند و چهار پرسنل در این اداره فعالیت دارند، افزود: با تمهیدات اندیشیده شده کلاس های سوادآموزی در اکثریت مناطق زلزله زده این شهرستان در حال برگزاری است.
مروتی عنوان کرد: سوادآموزی سرپل ذهاب در سطح استان کرمانشاه رتبه نخست را در بین دیگر شهرستان ها ، به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: همزمان با سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی و هفته بزرگداشت سواد آموزی ویژه برنامه‌هایی در سطح شهرستان سرپل ذهاب برگزار می شود که دیدار با امام جمعه ، عطرافشانی گلزار شهدا، عیادت از سوادآموزان و آموزش دهندگان مصدوم ناشی از زلزله ۷٫۳ ریشتری پارسال غرب کرمانشاه، بازدید از کلاس های سوادآموزی، دیدار و تقدیر از سوادآموزان موفق، از جمله این برنامه‌ها است.
سرپل ذهاب با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  افزایش فوق‌العاده منطقه عملیاتی فرهنگیان برخی مناطق استان برقرار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه