0:57:03 - جمعه 4 ژانویه 2019
بیش از ۱۱۰۰ فرآورده‌ واحدهای تولیدی استان کرمانشاه پروانه استاندارد دریافت کردند
بیش از ۱۱۰۰ فرآورده‌ واحدهای تولیدی استان کرمانشاه پروانه استاندارد دریافت کردند
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: ۱۱۷۶ فراورده واحدهای تولیدی و صنعتی استان کرمانشاه طی امسال پروانه کاربرد علامت استاندارد دریافت کرده‌اند.

محمودرضا نیازی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به نظارت مستمر استاندارد بر خط تولید واحدهای صنعتی در جهت افزایش کیفیت محصولات تولیدی استان اظهار داشت: طی امسال ۱۱۰۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان و ۹۵۵ مورد نمونهبرداری و آزمون از فرآوردههای تولیدی آنها جهت تطبیق با استانداردهای ملی مربوطه انجام شده است.

وی عنوان کرد: کارشناسان این اداره کل به صورت مستمر بر فعالیت تمامی واحدهای مشمول مقررات استاندارد اجباری استان نظارت دارند که تاکنون بیش از ۱۱۷۶ فرآورده با ویژگی متمایز در این واحدهای تولیدی موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد شدهاند.

نیازی گفت: از مجموع واحدهای تحت پوشش استان در حوزه صنایع ساختمانی و معدنی ۴۱ درصد، در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی ۲۷ درصد، در حوزه صنایع شیمیایی و پتروشیمی هشت درصد، در حوزه صنایع بستهبندی و سلولزی ۶ درصد، در حوزه صنایع برق و الکترونیک پنج درصد، در حوزه صنایع خودرو و نیروی محرکه چهار درصد، در حوزه صنایع مکانیک و فلزشناسی چهار درصد، در حوزه صنایع مهندسی پزشکی سه درصد و در حوزه فلزات گرانبها دو درصد فعالیت دارند.

مدیرکل استاندارد استان افزود: تمامی این واحدها به صورت دورهای، بازرسی و فرآوردههای آنها مورد نمونهبرداری و آزمون قرار میگیرند و در صورتی که نظام کنترل کیفیت در واحد تولیدی جاری و نتایج آزمون فرآورده نمونهبرداری شده با استانداردهای ملی مربوطه مطابقت داشته باشد به واحد تولیدی اجازه داده میشود از علامت استاندارد بر روی کالای خود استفاده کند.

خبر جدید  کرمانشاه| زلزله ۴ ریشتری سومار را لرزاند

نیازی با به اشاره به اینکه حمایت از تولید داخلی وظیفه هر ایرانی است، گفت: باتوجه به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی، همگی موظف هستیم با اعتماد به نشان استاندارد به عنوان برند کیفیت محصولات جمهوری اسلامی از کالای با کیفیت ایرانی حمایت کنیم.

خبر جدید  مهلت یک هفته‌ای به کارواش‌های آلاینده در کرمانشاه/ بسیاری از کارواش‌ها مجوز فعالیت ندارند

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه