12:24:32 - یکشنبه 27 ژانویه 2019
بیش از ۲ میلیارد تومان صرف طرح های عمرانی روستاهای کنگاور شد
بیش از ۲ میلیارد تومان صرف طرح های عمرانی روستاهای کنگاور شد
کرمانشاه – ایرنا – بخشدار مرکزی کنگاور گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل بودجه دهیاری ها صرف اجرای طرح های عمرانی در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان شد.

مصطفی خزایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به توجه ویژه دولت به توسعه زیرساخت ها در مناطق کمتر توسعه یافته، افزود: توسعه زیرساخت های روستایی به عنوان یکی از اولویت های اصلی مورد توجه و تاکید جدی بخشداری کنگاور قرار دارد.
او با بیان اینکه ۶۲ روستای بخش مرکزی شهرستان کنگاور دارای طرح هادی مصوب هستند، گفت: طرح هادی ۳۲ روستا به صورت کامل و با کمک دولت تدبیر و امید انجام شده است.
وی اضافه کرد: به همت مهندسان ناظر بخشداری، اعضای شورای بخش مرکزی روستاها و دهیاران ۱۱۵پروژه به طور کامل به اتمام رسیده است.
خزایی ادامه داد: این پروژه ها شامل جدول کشی، زیرسازی و آسفالت معابر، سنگ فرش و جداره سازی معابر، بهسازی مزار شهدا و آرامستان ها، تکمیل ساختمان دهیاری ها، بهسازی مظهر قنات و احداث بوستان روستایی در روستاها بوده است.
وی با بیان اینکه ۴۰۰ میلیون تومان نیز برای روستاهای فاقد دهیاری نیز مصوب شده است، افزود: پروژه های قابل توجهی نیز برای این روستاها پیش بینی شده که با اتمام فصل سرما شروع به کار خواهیم کرد.
خزایی در ادامه با اشاره به حمایت نماینده کنگاور در تسریع در دریافت سهمیه قیر رایگان روستاهای بخش مرکزی کنگاور گفت: امسال بیش از ۶۶ هزار متر مربع آسفالت در روستاها انجام شده و ۱۲ هزار متر مربع آسفالت نیز در حال انجام است.
بخشدار کنگاور در ادامه اظهار داشت: فعالیت هایی که دولت در روستاها انجام داده علاوه بر توسعه روستاها نقش موثری در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها داشته است.
وی با بیان اینکه دولت با وجود مشکلات اقتصادی، به عمران و توسعه روستاها توجه زیادی دارد، گفت: نگاه دولت به توسعه روستاها نگاهی عدالت محور بوده و تلاش می کند با توجه به منابع محدود، مشکلات تمامی روستاها را حل و فصل کند.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده که دارای پنج دهستان و ۸۵ روستاست.
۳۰۳۳/۷۴۴۷

خبر جدید  کرمانشاه در فروش الکترونیکی بلیط اماکن تاریخی پیشرو است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه