به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، هدایت حاتمیمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در نشست کمیسیون خرید گندم استان با اشاره به سیل اخیر و خسارات وارده به کشاورزی استان اظهار داشت: با وجود خسارتهایی که سیل اخیر به استان به خصوص در بخش کشاورزی وارد کرد، پیش بینی می شود بیش از۶۴۰ هزار تن گندم در استان خریداری شود. ۸۰ مرکز را برای خرید گندم در نقاط مختلف استان در نظر گرفته ایم که آمادگی خرید گندم را دارند. همچنین۱۱۷۰ دستگاه کمباین برای برداشت به موقع گندم استان استقرار یافته اند.

خبر جدید  نخستین سمینار آموزشی مربیان مدارس فوتبال در کرمانشاه

حاتمی همچنین به ظرفیت های استان در تولید کلزا اشاره کرد و گفت: برابر پیش بینی های صورت گرفته امسال باید۲۵ هزار تن کلزا از مزارع استان برداشت شود. نظارت بر نحوه خرید گندم و کلزا در مراکز خرید برای ما اهمیت دارد و به همین منظور از فرمانداری ها خواسته ایم با تعیین نمایندگانی بر مراکز خرید نظارت کافی را داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به بارندگی های امسال احتمال آتش سوزی افزایش یافته و به همین منظور عملیات شانه زنی حاشیه راه ها و جاده ها برای جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در حال انجام است.