18:15:42 - جمعه 9 مارس 2018
تایید ششمین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه
تایید ششمین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه
به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از تایید ششمین کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان کرمانشاه خبر داد. نادر پرور  اظهار کرد: در پی نتایج پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و گزارش وجود تلفات بیماری در یک روستای بخش مرکزی از توابع شهرستان کرمانشاه، اکیپ‌های واکنش سریع دامپزشکی در منطقه حضور

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از تایید ششمین کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان کرمانشاه خبر داد.

نادر پرور  اظهار کرد: در پی نتایج پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و گزارش وجود تلفات بیماری در یک روستای بخش مرکزی از توابع شهرستان کرمانشاه، اکیپ‌های واکنش سریع دامپزشکی در منطقه حضور یافته و پس از اخد نمونه و تایید بیماری توسط آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی، مقررات بهداشتی و قرنطینه‌ای را تشدید و با همکاری فرمانداری، ادارات ذیربط، حمایت دستگاه قضایی وانتظامی و خود پرورش دهندگان نسبت به معدوم سازی کلیه طیور روستای مذکور اقدام کددند.

خبر جدید  واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی به رونق اقتصادی کمک می کند

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان این‌که این کانون بیماری در طیور روستایی از توابع شهرستان کرمانشاه مشاهده شده، گفت: خوشبختانه تاکنون واحدهای صنعتی پرورش طیور درگیر این بیماری نشده‌اند.

این  مسئول گفت: کلیه طیور بیمار معدوم و به روش بهداشتی دفن شده‌اند. 

 پرور نوع ویروس کانون‌های مشاهده شده در استان را N5H8 اعلام و تصریح کرد: تاکنون انتقال این نوع از ویروس بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طیور به انسان گزارش نشده است. 

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از عموم مردم خواست تا از خرید مرغ زنده به طور جدی خودداری کرده و با اطمینان خاطر مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

خبر جدید  بازدید 25 هزار نفر از فیلم‌های جشنواره فجر در کرمانشاه

مدیرکل دامپزشکی استان خاطرنشان کرد: پرورش دهندگان صنعتی طیور لازم است با رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه‌ای سلامت طیور پرورشی خود را تضمین کنند. 

پرور با تاکید بر لزوم  خودداری از شکار پرندگان مهاجر، توصیه کرد: پرورش دهندگان طیور بومی از خرید مرغ بومی از دوره‌گردها خودداری کرده تا از ابتلای طیور روستایی به بیماری محافظت کنند.

وی اشاره‌ای هم به روش‌های انتقال این بیماری داشت و افزود: تماس با پرندگان وحشی و پرندگان آبزی آلوده، تهیه دان از منابع غیرمطمئن به خصوص کانون‌های آلوده، عدم پاکسازی و ضدعفونی کامل محل نگهداری طیور و… از جمله راه‌های انتقال این بیماری محسوب می‌شود.

خبر جدید  نماز عید قربان فردا در کرمانشاه اقامه می‌شود

پرور هم‌چنین شروع ناگهانی تلفات با روند افزایشی، انتشار ناگهانی بیماری، کاهش شدید مصرف دان، بیحالی شدید، افت ناگهانی و شدید تولید تخم مرغ روزانه، علائم تنفسی حاد و سیاه شدن و خونریزی تاج، ریش و ساق پا را از جمله علائم بیماری در طیور و پرندگان عنوان کرد.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه