8:35:05 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
تایید ۳ کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه
تایید ۳ کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، نادر پرور از تایید ۳  کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دالاهو استان کرمانشاه خبر داد. وی افزود: در پی نتایج پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و گزارش وجود تلفات بیماری در شهرستان دالاهو، اکیپ های واکنش سریع دامپزشکی در منطقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، نادر پرور از تایید ۳  کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دالاهو استان کرمانشاه خبر داد.

وی افزود: در پی نتایج پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و گزارش وجود تلفات بیماری در شهرستان دالاهو، اکیپ های واکنش سریع دامپزشکی در منطقه حضور یافته و پس از اخد نمونه و تایید بیماری توسط آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی، مقررات بهداشتی و قرنطینه ای را تشدید و با همکاری ادارات ذیربط و خود پرورش دهندگان  نسبت به معدوم سازی طیور بیمار اقدام کردند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با تصریح اینکه کانون های بیماری صرفاً در طیور بومی مشاهده شده، گفت: خوشبختانه تا کنون واحدهای صنعتی پرورش طیور درگیر این بیماری نشده اند.

خبر جدید  سازمان همیاری شهرداری ها و میراث فرهنگی حیات خلوت شده است

دکتر پرور همچنین تصریح کرد: تاکنون انتقال این نوع از ویروس بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طیور به انسان گزارش نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از عموم مردم خواست تا از خرید مرغ زنده به طور جدی خودداری کرده و همچنین با اطمینان خاطر مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان خاطر نشان کرد: پرورش دهندگان صنعتی طیور لازم است با رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه ای سلامت مرغداری خود را تضمین کنند.

خبر جدید  کرمانشاه به مدیران ریسک‌پذیر نیاز دارد

دکتر پرور با تاکید بر لزوم  خودداری از شکار پرندگان مهاجر، توصیه کرد: پرورش دهندگان طیور بومی از خرید مرغ بومی از دوره گرد ها خود داری کرده تا از ابتلای طیور روستایی به بیماری محافظت کنند.

وی اشاره ای هم به روش های انتقال این بیماری داشت و افزود: تماس با پرندگان وحشی و پرندگان آبزی آلوده، تهیه دان از منابع غیرمطمئن به خصوص کانون های آلوده، عدم پاکسازی و ضد عفونی کامل محل نگهداری طیور و… از جمله راه های انتقال این بیماری محسوب می شود.

خبر جدید  رئیس‌جمهور از روستای زلزله‌زده "فتاح بگ " بازدید کرد

دکتر پرور همچنین شروع ناگهانی تلفات با روند افزایشی، انتشار ناگهانی بیماری، کاهش شدید مصرف دان، بیحالی شدید، افت ناگهانی و شدید تولید تخم مرغ روزانه، علائم تنفسی حاد و سیاه شدن و خونریزی تاج، ریش و ساق پا را از جمله علائم بیماری در طیور و پرندگان عنوان کرد.

این مقام مسئول از پرورش دهندگان طیور خواست که هرگونه تلفات را با شماره ۱۵۱۲ و یا شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه درمیان بگذارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه