17:06:50 - چهارشنبه 7 مارس 2018
تجربه تلخ پروژه‌های شهری ناقص گذشته، بامطالعه علمی تکرار نخواهد شد
تجربه تلخ پروژه‌های شهری ناقص گذشته، بامطالعه علمی تکرار نخواهد شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، شهردار کرمانشاه ضمن تأکید بر روند کیفی سازی اصولی در پروژه‌های شهری کرمانشاه، ابراز داشت: در تمامی پروژه‌های شهری قابل‌بررسی و اجرا در سطح شهر کرمانشاه، در وهله نخست دیدگاه و عملکرد علمی کارشناسان امر لحاظ شده و تمامی جوانب سنجیده خواهد شد. وی با تأکید بر استفاده از

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، شهردار کرمانشاه ضمن تأکید بر روند کیفی سازی اصولی در پروژه‌های شهری کرمانشاه، ابراز داشت: در تمامی پروژه‌های شهری قابل‌بررسی و اجرا در سطح شهر کرمانشاه، در وهله نخست دیدگاه و عملکرد علمی کارشناسان امر لحاظ شده و تمامی جوانب سنجیده خواهد شد.

وی با تأکید بر استفاده از عقل جمعی در انجام پروژه‌های شهری اظهار داشت: کرمانشاه تاکنون در حوزه‌های مختلف طعم تلخ کار بدون پشتوانه علمی را چشیده و بر همین اساس ازاین‌پس کلنگ هیچ پروژه‌ شهری در کرمانشاه بدون مطالعه زمین نمی‌خورد، چراکه کند بودن در انجام عملیات شهری بهتر از آسیب‌های ناشی از کار غلط است.

آرش رضایی در آیین افتتاح هوشمند سازی ۱۳ تقاطع شهر کرمانشاه بابیان این مطلب که اگر قرار باشد اصل را بر مطالعه علمی درروند اجرایی شدن پروژه‌های شهری باشد، در حال حاضر هیچ پروژه جدیدی برای اجرا نداریم، خاطرنشان ساخت: تمام توان و دانش مدیریت شهری کرمانشاه با بهره‌مندی ازنظر کارشناسان خبره بومی و کشوری بر اصلاح اصولی پروژه‌های ناقص قرارگرفته است.

خبر جدید  پرداخت 6 میلیارد تومان زکات توسط کرمانشاهی‌ها

تأکید بر وجود مطالعه در پروژه‌های شهری باید به یک مطالبه عمومی بدل شود

وی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بهترین مشاوران را در اجرای کارها به یاری بگیریم و در این زمینه بررسی‌های بسیاری انجام‌شده تا مشاورانی که در پروژه‌های سایر کلان‌شهرها حضورداشته‌اند و توانایی آن‌ها تثبیت‌شده را به خدمت بگیریم.

شهردار کرمانشاه بابیان این مطلب که استفاده از مشاور در پروژه‌ها باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود، گفت: مردم و رسانه‌ها باید در افتتاح و روند اجرایی پروژه‌های شهری از مدیران و مسئولین این مطالبه را داشته باشند که کلنگ به زمین زده‌شده چه پشتوانه علمی و مطالعاتی دارد.

رضایی در ادامه در خصوص تقاطعی که باید مردادماه امسال با حضور رئیس‌جمهور کلنگ زنی می‌شد و با تأخیر در اسفندماه بعد از انجام مطالعات تعیین تکلیف می‌شود، ابراز داشت: صرف ارائه آمار کاغذی و شمارش کلنگ‌ها در سابقه کاری نمی‌توان شهر را سروسامان بخشید و به همین علت اجازه اجرایی شدن هیچ پروژه شهری در کرمانشاه را نمی‌دهم مگر آنکه نظر علمی چند کارشناس امر در آن لحاظ شده و تمامی جوانب کار سنجیده شده باشد.

خبر جدید  ایجاد نشاط اجتماعی یکی از راهکار‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی

وی تصریح کرد: در ادامه رفع نواقص شهری، مشکلات دو تقاطع امام حسین (ع) و امام خمینی (ره) رفع شده و مطالعاتی که باید انجام‌شده و سال آینده شاهد جهش در خصوص این دو پروژه خواهیم بود و در این راستا عرشه تقاطع امام حسین (ع) در کارگاهی در تهران در حال ساخت است که بعد از اتمام ساخت جهت نصب به کرمانشاه ارسال می‌شود.

رینگ جدید شهر کرمانشاه در دست طراحی و مطالعه است

وی افزود: هم‌اکنون در حال طراحی رینگ جدید شهر کرمانشاه با همکاری تیم مشاور هستیم، همچنین پیاده راه‌سازی برخی معابر نیز با تیم‌های مشاور در حال انجام بوده و آینده نزدیک شاهد تحولات زیادی در بدنه اصلی شهر کرمانشاه خواهیم بود.

خبر جدید  حضورتیم نونهالان بوکس استان کرمانشاه درمسابقات منطقه ۶ کشور

شهردار کرمانشاه

فرصت بودجه گیری زلزله با پشت‌میزنشینی جذب کرمانشاه نمی‌شود

شهردار کرمانشاه در ادامه ضمن ابراز ناراحتی از برخی انتقادها مبنی بر سفرهای مکرر مدیریت شهری به تهران، اعلام داشت: بروز حادثه طبیعی زلزله، اگرچه مصیبت بزرگی برای کرمانشاه بود اما با توجه به نگاه ویژه کشوری به این منطقه برای به حداقل رساندن این آسیب‌ها، فرصت استثنایی برای کرمانشاه محسوب می‌شود که با پشت میز نشستن امکان‌پذیر نخواهد بود.

آرش رضایی ادامه داد: کمی زمان و تعداد محدود فرصت سرمایه‌گذاری می‌طلبد که بجای نشستن به انتظار رسیدن بودجه، خودمان برای جذب و استفاده آن در پروژه‌های شهری اقدام کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه