به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیین تجلیل از استاد محمدجواد محبت، شاعر برجسته کرمانشاهی با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان استان کرمانشاه برگزار شد.

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در قالب طرح ملی چهل قلم آیین تجلیل از استاد محمد جواد محبت شاعر برجسته کشور ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان استان در کتابخانه امیر کبیر کرمانشاه برگزار شد.

معصومه حسنیخونسار مدیرکل کتابخانههای عمومی استان کرمانشاه اظهار داشت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در قالب این طرح ملی از ۴۰ قلم برتر کشور تجلیل میشود.

خبر جدید  ورزش یکی از عوامل اصلی پویایی و نشاط جامعه است

او به اهمیت قلم و نوشتن در قرآن کریم اشاره کرد و افزود: امروز در کنار تجلیل از این استاد از عمری معلمی و شاعری این استاد تجلیل میشود.

مدیرکل کتابخانههای عمومی استان کرمانشاه گفت: شعر در واقع هویت و ثروت ملی کشور است و شاعران سرمایههای گرانقدر این سرزمین هستند.

خبر جدید  چرا قیر طبیعی را به قیمت ناچیز از کشور صادر می کنیم؟

حسینیحونسار به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامیاشاره کرد و گقت: ایشان از شعر به عنوان یک ابزار کارآمد برای انتقال ارزشهای دینی یاد میکنند که نشان از اهمیت توجه به این مقوله دارد.

شایان ذکر است دو کاج، نماز و آشنای همیشه خوبان مشهورترین سرودههای محمد جواد محبت هستند که در کتابهای فارسی دوران ابتدایی به چاپ رسیدهاند، وی از شاعرانی است که جایزه شعر فروغ به وی اختصاص یافته است.

خبر جدید  بانوان بیشتری را به سمت ورزش جذب کرده ایم

از آثار این شاعر کرمانشاهی میتوان به از خیمههای عاشورا، آن سوی چهره زرد خورشید، موج عطرهای بهشتی (سرودههایی برای مجمد)، خانه هل اتی، آه… ای بانوی طوبی سایه آه…، گریه دل ناصبوران، گلوی سبز آواز، خاطرات سبز (مجموعه شعر نوجوانان)، از مرزهای فریاد (دفتر سرودههای انقلابی) و گزیده ادبیات معاصر نام برد.