11:26:32 - یکشنبه 27 ژانویه 2019
تجمع پیمانکاران ورشکسته مناطق زلزله‌زده مقابل استانداری کرمانشاه
تجمع پیمانکاران ورشکسته مناطق زلزله‌زده مقابل استانداری کرمانشاه
کرمانشاه- جمعی از پیمانکاران بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه در مقابل استانداری کرمانشاه تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، چند ماه پیش بود که هشدار ورشکستگی پیمانکاران مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه در گزارشی با عنوان «انتقاد پیمانکاران ساختمانی مناطق زلزله‌زده وپاسخ رئیس ستادبازسازی» روی خروجی خبرگزاری مهر استان کرمانشاه قرار گرفت و این موضوع در جلسه ستاد بازسازی استان مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

اما برخی از مدیران استان با کتمان این موضوع و عادی نشان دادن روند بازسازی توسط پیمانکاران سعی در سرپوش گذاشتن بر این موضوع را داشتند؛ حالا صبح امروز یکشنبه پیمانکاران مناطق زلزله زده که دیگر تحمل وضعیت مذکوررا نداشتند به نشانه اعتراض به عملکرد برخی از مدیران در بازسازی مقابل درب استانداری کرمانشاه تجمع کرده‌اند و خواستار ورود استاندار به این موضوع هستند.

خبر جدید  ثبت ۱۰۵ بازی بومی و محلی در استان کرمانشاه

یکی از این پیمانکاران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بعد از زلزله ۲۱ آبان ۹۶ در کرمانشاه پیمانکاران از کرد، لر، آذری و فارس آن روزها از همه نقاط ایران سریعا برای بازسازی روستاها و شهرها اقدام کردند و در شرایط نامشخص بودن برگشت سرمایه ریسک بزرگی انجام دادند، اما به همت و وعده مسئولان برای بازسازی دلخوش کردند.

وی افزود: ما در این مدت مشکلات زیادی داشتیم از عدم تامین به موقع مصالح گرفته تا افزایش قیمت و عدم نظارت درست بر بازار که موجب افزایش چندین برابری هزینه‌ها شد که با حساب و کتاب های اولیه اصلا همخوانی نداشت.

خبر جدید  زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۳.۷ ریشتر سومار را لرزاند

یکی دیگر از پیمانکاران نیز به خبرنگار مهر گفت:برخی از همکاران ما با ورشکستگی کامل از منطقه و از دست طلبکارها فرار کردند، ولی باز هم برخی ها ماندند به امید وعده هایی که دولت و بنیاد مسکن به آنها می دادند و هر روز این تکرار می شد تا دولت بتواند برای سالروز زلزله با افتخار آمار بدهد که این تعداد واحد بازسازی شد.

خبر جدید  تولد ۷ نوزاد آمبولانسی در کرمانشاه

وی ادامه داد: دولت هیچ کمکی به ما نمی‌کند و فقط به فکر افزایش آمار و ارقام در بحث بازسازی است و حالا ما که آمده بودیم خانه‌های زلزله زده‌ها را سرپا کنیم خودمان خانه خراب شده‌ایم.

حالا باید دید آنهایی که این موضوع را کتمان می‌کردند چه پاسخ و توجیهی را برای این کار خود داشته‌اند و باز هم این رویه را در پیش خواهند گرفت یا فکری به حال مشکلات این پیمانکاران می‌کنند.

کد خبر ۴۵۲۴۷۴۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه