8:49:51 - دوشنبه 26 فوریه 2018
تجهیز و بروزرسانی کارگاه‌های اتوماتیک فنی وحرفه ای استان کرمانشاه
تجهیز و بروزرسانی کارگاه‌های اتوماتیک فنی وحرفه ای استان کرمانشاه
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، احسانی ایمانی هرسینی گفت: در راستای طرح تجهیز کارگاه‌های آموزشی اتومکانیک فنی و حرفه ای کشور، همزمان  کارگاههای اتومکانیک این استان تجهیز شد. سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت: در این طرح ۲۴

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، احسانی ایمانی هرسینی گفت: در راستای طرح تجهیز کارگاه‌های آموزشی اتومکانیک فنی و حرفه ای کشور، همزمان  کارگاههای اتومکانیک این استان تجهیز شد.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت: در این طرح ۲۴ دستگاه خودروی جدید در کارگاه های رشته اتومکانیک و تعمیر اتومبیل های سواری مستقر شد.

وی با بیان اینکه که این خودروها صرفا آموزشی بوده، پلاک نمی شوند و با هدف به روز رسانی کارگاهای اتومکانیک تهیه شده است عنوان کرد: خودروهای خریداری شده پس از تاکید ریاست جمهوری مبنی بر افزایش مهارت آموزی با استانداران صورت گرفت.

خبر جدید  راندمان پایین کشاورزی عامل اصلی بالا بودن مصرف آب در کشور و کرمانشاه

ایمانی هرسینی تصریح کرد: این خودروها به عنوان یک ابزار تجهیزاتی و آموزشی در کارگاه ها مورد استفاده کارآموزان قرار می گیرد و بخش عمده ای از مبانی کار تعمیرات خودرو را برای آموزش در کارگاه های مراکز آموزش فنی وحرفه ای استان را تأمین می کند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با اشاره به ارتباط تنگاتنگ مهارت آموزی و اقتصاد مقاومتی، گفت: آموزش های فنی و حرفه ای جایگاه بسیار مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته و یکی از ارکان مهم این موضوع مهم محسوب می شود.

وی با تأکید بر نقش آموزش‌های فنی و حرفه ای بر اشتغال زایی و کارآفرینی گفت: آموزش های فنی و حرفه ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارتهای لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال دارد.

خبر جدید  کشف ۱۰میلیون قرص روانگردان و داروی غیرمجاز/پلمب ۱۱واحد صنفی متخلف

ایمانی هرسینی با بیان این مطلب که جایگاه و نقش توسعه مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای در تحقق اقتصاد مقاومتی بی بدیل و اثرگذار است، گفت: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ کشورلازم و ضروری است.

وی گفت: کارگاه های اتومکانیک در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان های کرمانشاه، صحنه، هرسین، کنگاور، روانسر، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، اسلام  آبادغرب، دالاهو، سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب فعال است که هر کارگاه ظرفیت آموزش ۱۵ نفر در هر دوره آموزشی را دارد.

خبر جدید  ۲۱ روستای ثلاث‌باباجانی در زلزله بیش از ۵۰ درصد تخریب شدند

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۱۹هزارو ۸۰۵ نفر در دوره های آموزش فنی و حرفه ای شرکت کردند.

ایمانی هرسینی اظهار داشت: این تعداد شرکت کننده بیش از ۳میلیون و ۹۴۵ هزار و ۶۳۹نفرساعت آموزش در ۵ خوشه خدمات، صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و فناوری راهبردی فرا گرفته اند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه