۳:۲۶:۴۲ - سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷
تحويل ۲۱ هزار مسکن روستایی به زلزله‌ زدگان کرمانشاه
تحويل ۲۱ هزار مسکن روستایی به زلزله‌ زدگان کرمانشاه
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به ساخت و واگذاری ۲۱ هزار واحد مسکن روستایی به زلزله‌زدگان کرمانشاه از ساخت ۱۰ هزار و ۶۰۰ مسکن شهری هم تا پایان سال آینده خبر داد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت : در حال حاضر ۲۱ هزار واحد مسکونی در روستاهای زلزلهزده استان کرمانشاه ساخته و تحویل مردم داده شد و اعتبار تعمیر ۵۶ هزار واحد مسکونی و تجاری در اختیار صاحبان این املاک قرارگرفته است .
اسماعيل نجار افزود : طبق برآوردهای ما و بنیاد مسکن تا پایان سال ۹۸ شهر سرپلذهاب که خسارتهای عمیقی در آن اتفاق افتاد تعمیر و بازسازی خواهد شد و طرح جامع شهری باید در این منطقه عملیاتی و اجرایی شود و نقشهها باید به تایید سازمان نظام مهندسی رسیده و پروانه ساخت و ساز صادر شود.
وی اضافه کرد : ساختمانهای این شهر آسیب دیده قبل از زلزله ۲.۱ دهم طبقه بود ولی اکنون بعد از مرمت ، بازسازی و ساخت و ساز به ۳.۹ دهم طبقه ارتقاء یافته است.
به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ، این شهر از ۶ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به ۱۰ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی افزایش یافته است که تا پایان سال ۹۸ این امر به پایان میرسد و واحدهای مسکونی ساخته شده به مردم آسیبدیده واگذار میشود.
نجار افزود : برای مستاجران شهر سرپلذهاب که در جریان زلزله خسارت دیدهاند زمینی خریداری شده و با تسهیلات ، ساز و کار ساخت آن هم فراهم میشود.
بعد از وقوع زلزله قریب به ۱۱۲ هزار واحد مسکونی و تجاری آسیبدیده مورد ارزیابی قرار گرفت که ۳۵ هزار واحد مسکونی نیاز به نوسازی و ۶۰ هزار واحد مسکونی و تجاری نیاز به تعمیر داشت که در کمترین زمان ممکن دولت اعتبارات را تامین کرد.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه