3:26:42 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
تحويل ۲۱ هزار مسکن روستایی به زلزله‌ زدگان کرمانشاه
تحويل ۲۱ هزار مسکن روستایی به زلزله‌ زدگان کرمانشاه
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به ساخت و واگذاری ۲۱ هزار واحد مسکن روستایی به زلزله‌زدگان کرمانشاه از ساخت ۱۰ هزار و ۶۰۰ مسکن شهری هم تا پایان سال آینده خبر داد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت : در حال حاضر ۲۱ هزار واحد مسکونی در روستاهای زلزلهزده استان کرمانشاه ساخته و تحویل مردم داده شد و اعتبار تعمیر ۵۶ هزار واحد مسکونی و تجاری در اختیار صاحبان این املاک قرارگرفته است .
اسماعيل نجار افزود : طبق برآوردهای ما و بنیاد مسکن تا پایان سال ۹۸ شهر سرپلذهاب که خسارتهای عمیقی در آن اتفاق افتاد تعمیر و بازسازی خواهد شد و طرح جامع شهری باید در این منطقه عملیاتی و اجرایی شود و نقشهها باید به تایید سازمان نظام مهندسی رسیده و پروانه ساخت و ساز صادر شود.
وی اضافه کرد : ساختمانهای این شهر آسیب دیده قبل از زلزله ۲.۱ دهم طبقه بود ولی اکنون بعد از مرمت ، بازسازی و ساخت و ساز به ۳.۹ دهم طبقه ارتقاء یافته است.
به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ، این شهر از ۶ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به ۱۰ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی افزایش یافته است که تا پایان سال ۹۸ این امر به پایان میرسد و واحدهای مسکونی ساخته شده به مردم آسیبدیده واگذار میشود.
نجار افزود : برای مستاجران شهر سرپلذهاب که در جریان زلزله خسارت دیدهاند زمینی خریداری شده و با تسهیلات ، ساز و کار ساخت آن هم فراهم میشود.
بعد از وقوع زلزله قریب به ۱۱۲ هزار واحد مسکونی و تجاری آسیبدیده مورد ارزیابی قرار گرفت که ۳۵ هزار واحد مسکونی نیاز به نوسازی و ۶۰ هزار واحد مسکونی و تجاری نیاز به تعمیر داشت که در کمترین زمان ممکن دولت اعتبارات را تامین کرد.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  راه اندازی سامانه پذیرش شکایت بصورت الکترونیکی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه