12:41:52 - جمعه 9 فوریه 2018
ترویج قرآن دغدغه یک مربی/حمایت ارگان‌های متولی از مربیان قرآن
ترویج قرآن دغدغه یک مربی/حمایت ارگان‌های متولی از مربیان قرآن
گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کردستان با تأکید بر حمایت ارگان‌ها و نهادهای متولی از مربیان قرآن، گفت: دغدغه مربیان قرآن ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است. حجت‌الاسلام میثم عباسپور، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمانشاه،

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کردستان با تأکید بر حمایت ارگان‌ها و نهادهای متولی از مربیان قرآن، گفت: دغدغه مربیان قرآن ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.

حجت‌الاسلام میثم عباسپور، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمانشاه، با تأکید بر حمایت ارگان‌ها و نهادهای متولی امور قرآنی بر حمایت این نهادها از مربیان قرآن تأکید کرد.
وی به مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن اشاره و اظهار کرد: در بحث آموزش و حفظ قرآن از صفر تا صد نیازمند به فردی هستیم که از او به‌عنوان مربی یاد می‌شود که باید نسبت به این فرد دغدغه داشته باشیم.
حجت‌الاسلام عباسپور تصریح کرد: دغدغه ارگان‌ها و نهادها نسبت به مربیان قرآن که در این عرصه زحمات فراوانی را متحمل هستند به یک میزان نیست چرا که برخی از نهادها که حمایت از مربیان قرآنی وظیفه ذاتی آنان است هیچ دغدغه‌ای نسبت به این موضوع ندارند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار کرد: بدانیم که درخواست مالی خواست اول مربیان قرآنی نیست بلکه خواست اولیه این قشر پرورش قرآن‌آموزان در مسیر ترویج قرآن است.
وی گفت: در برابر زحمات مربیان قرآنی یک وظیفه ذاتی برعهده ارگان‌ها و نهادهایی است که مربی با آن همکاری دارند و آن اینکه باید نسبت به امر یاد شده توجه کنند.
حجت‌الاسلام عباسپور عنوان کرد: مربی در مقامی نیست که هیچ‌گاه دغدغه مادی خود را بیان کند چراکه جایگاه او در مقام آموزش بسیار والا است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کردستان افزود: یکی از بحث‌های مهم مربیان بحث بیمه‌ای است که باید ثمرات زحمات خود را از این طریق لمس کنند.
وی اظهار کرد: مربیان قرآن ثواب معنوی و پاداش کار خود را به واسطه خدمت به قرآن دریافت کرده‌اند اما ثواب مادی برای آنان این است که در این شغل بازنشسته شوند.
حجت‌الاسلام عباسپور در پایان تأکید کرد: در راستای یاد شده باید ارگان‌ها و نهادهای متولی آورده‌های خود را قرار دهند.

خبر جدید  ایده‌های نو در حیطه فرهنگی نیازمند بسترسازی است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه