۱۱:۲۷:۳۴ - شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
تشکیل ۱۱ هزار پرونده تخلف در تعزیرات کرمانشاه/ گران‌فروشی در صدر تخلفات
تشکیل ۱۱ هزار پرونده تخلف در تعزیرات کرمانشاه/ گران‌فروشی در صدر تخلفات
کرمانشاه_معاون اجرایی اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از تشکیل ۱۱هزار پرونده تخلف در کرمانشاه خبر داد و گفت: گران‌فروشی در صدر تخلفات است.

جلال عزتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری در سه حوزه کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت پرونده هایی در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در بخش کالا و خدمات ۹۱۴۷ فقره پرونده وارد شده که با احتساب پرونده‌های مانده از قبل، ۹۶۵۶ پرونده مختومه شده است، افزود: مبلغ ریالی محکومیت در این بخش را ۹۸ میلیارد ریال اعلام کرد.

معاون اجرایی اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه درباره برخورد با قاچاق کالا و ارز نیز گفت: ۱۳۹۵ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز تشکیل شده که ۱۳۵۹ پرونده با ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان محکومیت مختومه شده است.

وی تصریح کرد: در بخش پرونده های تخلف بهداشتی نیز ۵۵۸ پرونده وارد شده که با احتساب پرونده های قبلی ۵۶۷ پرونده با ۲۰۰ میلیون تومان محکومیت مختومه شده است.

عزتی بیشترین شکایات دریافتی را در بخش تخلفات کالا مربوط به تخلفات نان با ۱۴ درصد از مجموع تخلفات اعلام و عنوان کرد: در بخش خدمات نیز گران‌فروشی با ۶۳ درصد بیشترین پرونده‌ها را به خود اختصاص داده است.

وی از اختصاص ۱۵پرونده های بخش خدمات به موضوع رستوران های غذاخوری خبر داد و بیان کرد: اولویت فعلی تعزیرات حکومتی برخورد با پرونده هایی است که افراد و شرکت ها از طریق برخورداری از ارز دولتی متعهد به تامین کالا شده اند.

معاون اجرایی اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: ۲۰ پرونده در استان کرمانشاه تشکیل شده که صاحبان آن ها یا کالاها را تامین نکردند یا کالاهایی را جایگزین کرده اند.

معاون اجرایی اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه میزان محکومیت های این حوزه را بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

کد خبر ۴۵۱۰۳۵۴


منبع :: https://www.mehrnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه