2:42:51 - جمعه 10 مه 2019
تشکیل ۲۵۷ فقره پرونده تغییر کاربری اراضی زراعی طی سال گذشته
تشکیل ۲۵۷ فقره پرونده تغییر کاربری اراضی زراعی طی سال گذشته
کرمانشاه- دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: ۲۵۷ فقره پرونده با موضوع تغییر کاربری اراضی زراعی طی سال گذشته در دادگستری استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی با بیان این موضوع که سال گذشته ۲۵۷ فقره پرونده تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زارعی در دادگستری استان شکل گرفت، اظهار کرد: این تعداد پرونده مربوط به ۴۸ هکتار زمین زارعی است که اعاده آنها به وضعیت سابق با دستور قضائی و مجازات مرتکبین در دستور کار قرار داشته و دارد.

وی از قطعیت یافتن حکم تعدادی از این پرونده‌ها خبر داد و گفت: از مجموع ۴۸ هکتار زمینی که برای آنها پرونده تشکیل شده، ۱۲ هکتار با دستور قضائی در اجرای مواد ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

خبر جدید  کابوس مالباختگان پرونده «گلیم و گبه» بهار آینده به پایان می‌رسد

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: رسیدگی دقیق به سایر پرونده‌ها نیز باجدیت و در اولویت تا حصول نتیجه قطعی و اجرای آن در دستور کار خواهد بود.

صادقی حفظ کاربری اراضی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی به مسکونی و غیر آن را یکی از اولویت‌های سازمان امور اراضی کشور عنوان کرد و افزود: شورای حفظ حقوق بیت المال استان نیز تمام اهتمام خود را به کار گرفته تا این مهم در استان مورد توجه و پیگیری جدی قرار گیرد.

خبر جدید  مشارکت ۴ میلیارد تومانی کرمانشاهی‌ها در پرداخت صدقه

صادقی همچنین از شهرداری، اتحادیه مشاوران املاک و اداره ثبت اسناد و املاک نیز خواست در راستای تکالیفی که مطابق قانون برعهده دارند از هرگونه تفکیک یا قطعه بندی بدون مجوز قانونی اراضی زراعی بویژه اراضی حاشیه شهر توسط افراد سودجو جلوگیری نموده و با پایش مستمر مناطق مستعد دست اندازی و تعدی و متهمان را برای تعقیب کیفری به مرجع قضائی معرفی کنند و همچنین انتظار می‌رود شهروندان قانون مدار نیز با رعایت الزامات قانونی و به منظور جلوگیری از تبعات موضوع و مواجه شدن با چالش‌های حقوقی از مورد معامله قرار دادن این اراضی با اسناد عادی اجتناب کنند.

کد خبر ۴۶۱۲۷۸۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  تذکر دادستان کرمانشاه به مسئولان فرهنگی برای کتاب‌گردانی دختران
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه