16:15:42 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
تعداد معتادان استان کرمانشاه ۱ درصد کمتر از میانگین کشوری است
تعداد معتادان استان کرمانشاه ۱ درصد کمتر از میانگین کشوری است
امروز سه‌شنبه کارگاه منطقه چهار کشوری ویژه سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها با حضور مسئولین و کارشناسان توسعه مشارکت‌های مردمی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی شمشیری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: کشفیات مواد مخدر در کرمانشاه طی یکسال افزایش یافته و

امروز سه‌شنبه کارگاه منطقه چهار کشوری ویژه سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها با حضور مسئولین و کارشناسان توسعه مشارکت‌های مردمی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی شمشیری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: کشفیات مواد مخدر در کرمانشاه طی یکسال افزایش یافته و تعداد معتادان استان ۱ درصد کمتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: استان کرمانشاه با ۹۲ سمن فعال در حوزه مواد مخدر در ۱۴ شهرستان، ۳۲ بخش و شهر با ۸۶ دهستان ارائه خدمت می کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: موضوع مواد مخدر و روان گردان‌ها به عنوان بحران چهارم و بزرگ‌ترین منکر عصر حاضر و نوع جدید بردگی در دنیای مدرن، سبب شده که بیش از ۱۷۰ کشور در جهان با این معضل دست و پنجه نرم کنند.

خبر جدید  خدمت صادقانه به خلق برترین اعمال نزد خداوند است

شمشیری ادامه داد: براساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد بالغ بر ۲۴۸ میلیون نفر از جمعیت ۱۵ تا ۶۵ سال در جهان یک بار نسبت به مصرف مواد مخدر یا روان گردان‌ها اقدام کرده‌اند که از این تعداد ۲۹ میلیون نفر درگیر مواد مخدرهستند.

وی افزود: نیروهای بیگانه غربی به سرکردگی آمریکا که با شعار مبارزه با تروریسم و مواد مخدر وارد افغانستان شدند، خود از عوامل رشد سرسام آور تولیدمواد مخدر بوده و اندک زمانی پس از این حضور اشغالگرانه مشخص شد که یکی از دسیسه‌های آنها از این تجاوز، باز کردن جبهه جدیدی برای افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی ایران بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: میانگین مرگ و میر با مصرف مواد مخدر در سال‌های اخیر حداقل ۱۰ نفر روزانه اعلام شده است و هزینه‌های پزشکی زیادی را هم بر جوامع تحمیل کرده است.

خبر جدید  اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته بانوان با حضور دو ورزشکار کرمانشاهی

شمشیری ادامه داد: بر اساس شاخص‌ها سالیانه بیش از ۱۰میلیارد تومان هزینه و خسارت برای امر مبارزه با مواد مخدر بر اقتصاد کشور تحمیل می‌شود.

وی افزود: متاسفانه امروز سیستم مواد مخدر تلاش می‌کند با نفوذ از درب منازل، خوابگاه‌ها و مراکز دانشگاهی، مدارس و محیط‌های کاری اعم از صنعتی، کارخان‌ها  و پادگان‌ها به سوی تک‌تک افراد رفته و در صدد جذب یک نفر جدید بوده تا بر جمعیت آمار معتادان اضافه کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: بر اساس گزارش سال ۲۰۱۶، کشفیات تریاک در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۲۶ تن بوده که از این میزان ۷۵ درصد آنرا جمهوری اسلامی کشف کرده است.

شمشیری ادامه داد: تریاک عمده مواد کشف شده است و بیش از ۲.۷ تن از کشفیات امسال نیز اختصاص به تریاک دارد.

خبر جدید  بازاریان در شکل‌گیری اقتصاد پویا تأثیرگذارند

وی افزود: خوشبختانه طی امسال مصرف مواد صنعتی و شیشه در استان کرمانشاه سیر نزولی داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: هفت باند تولید شیشه در سالجاری انهدام شده است که  با آگاهسازی مردم از خطرات ویرانگر مواد مخدر می‌توان در کاهش گرایش مردم به مصرف این مواد نقش بسزایی را ایفا کرد.

شمشیری ادامه داد: طی امسال شش‌هزار و ۳۰۰ نفر قاچاقچی، خرده فروش مواد مخدر، معتاد و … دستگیر شدند و همچنین ۴۷ باند تهیه و توزیع انواع مواد مخدر منهدم شدند.

وی از کاهش چشمگیر معتاد در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: سال‌های گذشته استان ما یک درصد از میانگین کشوری بالاتر بود اما خوشبختانه با فرهنگسازی انجام شده در حال حاضر از میانگین کشوری یک درصد پایین‌تر هستیم.

 

 

 

 

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه