13:16:53 - دوشنبه 22 آوریل 2019
تعطیلی ادارات در مسیر سیل
تعطیلی ادارات در مسیر سیل
استاندار کرمانشاه از تعطیلی ادارات در معرض سیل کرمانشاه خبر داد و گفت: در صورت نیاز بازارچه‌های مرزی نیز تعطیل خواهد شد.وی بر لزوم اطلاع‌رسانی درست به مردم هم تاکید کرد و ادامه داد: مردم باید بدانند سیل با کسی شوخی ندارد و از نزدیک شدن به سیلاب و عکس گرفتن با آن خودداری کنند و به هیچ عنوان تصور نکنند که امکان گذر از سیل را دارند. بازوند با اشاره به تدابیری که برای نقاط آسیب پذیر کرمانشاه اندیشیده شده، عنوان کرد: برای نواحی مختلف مانند ده‌پهن، تنگ کنشت و … با همکاری بخش‌های مختلف اقدامات خوبی برای خروج اب انجام شده است.

شعار سال:هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه که امروز (۱۰ فروردین) برگزار شد، با اشاره به سامانه بارشی قدرتمندی که در حال نزدیک شدن به کرمانشاه است و احتمال بروز سیلاب را ایجاد می‌کند، اظهار کرد: این سامانه بارشی ظرف مدت حدود ۲۴ ساعت به اندازه ۹۰ روز بارندگی به همراه دارد و این امر باعث می‌شود سیل و طغیان رودخانه‌ها را داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه سیل یک پدیده بسیار قدرتمند است که هیچ کس امکان مقابله با آن را ندارد، یادآور شد: فقط باید با شیوه‌های مختلف این سیلاب را هدایت کنیم.

وی بر لزوم اطلاع‌رسانی درست به مردم هم تاکید کرد و ادامه داد: مردم باید بدانند سیل با کسی شوخی ندارد و از نزدیک شدن به سیلاب و عکس گرفتن با آن خودداری کنند و به هیچ عنوان تصور نکنند که امکان گذر از سیل را دارند.

خبر جدید  مرز عراق در این شرایط تحریم یک فرصت برای کشور محسوب می‌شود

بازوند با اشاره به تدابیری که برای نقاط آسیب پذیر کرمانشاه اندیشیده شده، عنوان کرد: برای نواحی مختلف مانند ده‌پهن، تنگ کنشت و با همکاری بخش‌های مختلف اقدامات خوبی برای خروج اب انجام شده است.

استاندار کرمانشاه یکی دیگر از نقاط آسیب پذیر را محدوده رودخانه “آبشوران” دانست و گفت: با صلاحدید شهرداری و فرمانداری در هر نقطه از رودخانه که احتمال ریزش وجود داشته باشد باید خیابان بسته شود.

وی همچنین از تعطیلی اداراتی که در مسیر سیل و رودخانه قرار دارند هم خبر داد و تاکید کرد: چهار دستگاه دادگستری، ثبت اسناد، بنیاد شهید و دیوان محاسبات، فردا (یازدهم فروردین) تعطیل خواهند بود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه بخش زیادی از بارش‌ها طی شب رخ می‌دهد، افزود: برای مدیریت خاموشی‌های احتمالی نیازمند نورافکن‌های بزرگ هستیم که باید توسط هلال احمر تهیه شود.

خبر جدید  ائمه جمعه استان در بحث اشتغالزایی و رونق تولید از برنامه ها حمایت کنند

بازوند بر لزوم سرکشی از وضعیت شهرستان‌های مختلف در معرض خطر استان هم تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌ها بازارچه‌های مرزی نیز در معرض خطر هستند، اضافه کرد: بازارچه مرزی سومار از جمله آنها است که در صورت نیاز تعطیل خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به وجود بیش از ۱۶۰۰ روستا در استان، گفت: دهیاران به عنوان مدیران بحران در روستاها موظف به اطلاع‌رسانی درست به مردم هستند.

بازوند خواستار توجه به وضعیت احشام روستاییان و همچنین مراکز پرورش ماهی شد تا خسارتی به آنها وارد نشود.

وی با اشاره به لزوم رهاسازی آب سدهای استان، اظهار کرد: این رهاسازی باید مدیریت شده صورت گیرد.

استاندار کرمانشاه افزود: نگرانی اصلی ما در زمینه سدها مربوط به سد بالادست شهر گیلانغرب است که باید تدابیر لازم در این زمینه رعایت شود.

خبر جدید  باغ مادری گردو در پردیس کشاورزی کرمانشاه راه‌اندازی می شود

بازوند بر لزوم اطلاع‌رسانی درست به مردم هم تاکید کرد و یادآور شد: اگر لازم بود باید از سامانه پیامک رسان برای آگاهی دادن به مردم استفاده کنیم، اما به هیچ عنوان باعث نگرانی مردم نشویم.

وی ادامه داد: اگرچه هریک از دستگاه‌ها می‌توانند به صورت مستقل اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند، اما اخبار حوادث احتمالی صرفاً باید از طریق مدیریت بحران استان اعلام شود.

بازوند در پایان با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون چهار جلسه مدیریت بحران با حدود ۴۰ تا ۵۰ مصوبه برگزار شده، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها موظف به اجرای این مصوبات هستند و مسئولیت عدم اجرای مصوبات بر عهده مسئولین دستگاه‌ها است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایرانتاریخ انتشار ۱۰فروردین ۹۸، کد خبر: ۹۸۰۱۱۰۰۲۹۰۷، www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه