11:25:23 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
تعطیلی مرغداری‌ها و افزایش قیمت نهاده‌ها عامل گرانی مرغ در کرمانشاه است
تعطیلی مرغداری‌ها و افزایش قیمت نهاده‌ها عامل گرانی مرغ در کرمانشاه است
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی فروشان کرمانشاه گفت: یک سوم مرغداری‌ها جوجه‌ریزی می‌کنند و قیمت نهاده‌ها نیز تا ۶۰درصد افزایش یافته تا مرغ گران شود.

میثم غلامی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه ۲۲۰ تا ۲۳۰ واحد مرغفروشی دارای مجوز در استان فعالیت میکنند اظهار داشت: حدود ۲۳۰ تا ۲۴۰ واحد مرغفروشی نیز به صورت غیرمجاز فعالیت میکنند که البته نیمی از آنها در حال دریافت مجوز هستند.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی فروشان کرمانشاه با بیان اینکه عمده واحدهای مرغفروشی غیرمجاز مرغ زنده عرضه میکنند،عنوان کرد: عزم مسئولان استان بر جمعآوری واحدهای عرضهکننده مرغ زنده است و اقداماتی در این زمینه انجام میشود.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی فروشان کرمانشاه با اشاره به افزایش قیمت مرغ و نهادههای دامی در استان گفت: ۱۵۰ تا ۱۶۰ واحد مرغداری در استان وجود دارد که از این تعداد تنها ۵۰ واحد جوجهریزی را انجام میدهند و مابقی تعطیل هستند.

خبر جدید  برف ۲۵۶ راه روستایی در استان کرمانشاه را مسدود کرد

غلامی با بیان اینکه اکنون قیمت مرغ برای مصرفکننده هر کیلو ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است افزود: مسئولان برای کمک به مرغداریها و افزایش جوجهریزی قول مساعد دادهاند که در این صورت قیمت مرغ برای مصرفکننده نیز کاهش مییابد.

وی با اشاره به اینکه قیمت نهادههایی همچون ذرت ۵۰درصد و سویا ۶۰ددرصد افزایش یافته است بیان کرد: چنانچه قیمت نهادهها کاهش یابد بدون متضرر شدن مرغداری قیمت مرغ نیز در بازار کاهش مییابد.

خبر جدید  ۳۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه پرداخت شد

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه