10:40:56 - سه‌شنبه 23 آوریل 2019
تعیین تکلیف قطار شهری کرمانشاه مطالبه جدی مردم و اعضای شورا
تعیین تکلیف قطار شهری کرمانشاه مطالبه جدی  مردم و اعضای شورا
کرمانشاه – ایرنا – یکصد و سی و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در حالی با حضور هر ۱۱ عضو آن برگزار شد که تعدادی از آن ها خواستار تعیین تکلیف پروژه قطار شهری شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یکی از موضوعات مورد بحث در این جلسه بحث تعیین تکلیف پروژه قطار شهری کرمانشاه بود که برخی از نمایندگان در موافقت و مخالفت با آن صحبت کردند.
سیدحجت الله موسوی اجاق یکی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه با انتقاد از اجرای پروژه قطار شهری کرمانشاه گفت: ادامه دادن پروژه ای که در خوشبینانه ترین حالت بین ۲۰ تا ۳۰ سال آینده به بهره برداری می رسد، سودی به حال این شهر ندارد.
وی گفت: صرف هزینه های کلان برای پروژه ای که عاقبت آن معلوم نیست و هیچ منطقی هم پشتش وجود ندارد، کاری بی فایده است.
موسوی اجاق همچنین با اشاره به بدهی شهرداری به قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مجری پروژه قطار شهری، گفت: بسیاری از کارگران شهرداری نیز معوقات و مطالبات بسیاری دارند که باید آن ها در اولویت قرار گیرد.

**مخالفتی با اجرای پروژه قطار شهری وجود ندارد
سید احسان احسانی دیگر عضو شورای شهر کرمانشاه نیز در خصوص قطار شهری گفت: هیچ کس مخالف اجرای این پروژه نیست ولی مرجعی باید در خصوص نحوه اجرای آن به عموم مردم و نمایندگان آن ها در شورا پاسخگو باشد.
وی تصریح کرد: این پروژه بزرگ در حالی عملیات اجرایی آن دنبال می شود که دقیقا مشخص نیست قرار است تا چه زمانی به طول انجامیده و به چه میزان اعتبار نیاز دارد.
احسانی همچنین با اشاره به شایعاتی مبنی بر برچیده شدن پروژه قطار شهری گفت: چنین چیزی صحت ندارد چرا که پس از صرف این همه بودجه و وقت عاقلانه نیست پروژه تعطیل شود.
این عضو شورا ادامه داد: در حالی که هنوز کارهای مربوط به احداث روگذر پروژه در فاز اول و محدوده شکارگاه آغاز نشده، حفر تونل که هزینه های بیشتری نیز در پی دارد در مرحله دوم آغاز شده است و این مقداری باعث ناهماهنگی در اجرای پروژه شده است.
وی در پایان خواستار پرداخت بدهی قرارگاه خاتم الانبیاء نیز شد و گفت: در عین حال باید با آن ها در خصوص تعیین تکلیف دقیق پروژه اتمام حجت شود.

خبر جدید  هم اندیشی نخبگان برای حفاظت از تالاب هشیلان برگزار می شود

**با بودجه های فعلی قطار شهری ۷۰ سال دیگر افتتاح می شود
طیب حیدری از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز با انتقاد از اختصاص بودجه های اندک به پروژه بزرگ قطار شهری، گفت: با این بودجه های قطره چکانی اجرای این پروژه ۷۰ سال به طول می انجامد.
وی همچنین بر تقویت قرارگاه خاتم برای اجرای پروژه تاکید کرد و گفت: اگر پروژه به این قرارگاه واگذار نمی شد قطعا کار تا این مرحله نیز پیشرفت نکرده بود.
حیدری در پایان بر تعیین تکلیف هرچه سریعتر پروژه قطار شهری تاکید کرد و گفت: اجرای هرچه سریعتر آن جزء مطالبات جدی مردم است و باید به آن پاسخ داده شود.
اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه همچنین در خصوص کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز مباحث و انتقاداتی را مطرح و خواستار سامان بخشی به آن شدند.
طبق برآوردهای صورت گرفته، مرحله اول قطار شهری کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ ظرفیت جا به جایی ۱۴ هزار مسافر در ساعت را خواهد داشت.
در سال ۱۴۱۰ و با بهره برداری از مرحله دوم پروژه قطار شهری، این پروژه ظرفیت جابه جایی ۱۶ هزار و ۲۰۰ مسافر در ساعت را دارا خواهد بود.
پروژه قطار شهری کرمانشاه در سال ۹۳ با تغییر سیستم، از منوریل به قطار شهری تبدیل شد و همان زمان مقرر گردید ۶ کیلومتر از مجموع ۱۳ کیلومتر طول مسیر به صورت زیرزمینی اجرا شود.
مرحله اول این پروژه از میدان معلم واقع در سه راه مسکن آغاز و به طول ۸٫۶ کیلومتر تا میدان آزادی ادامه پیدا می کند و مرحله دوم نیز به طول حدود ۴٫۴ کیلومتر از میدان آزادی آغاز و تا میدان فردوسی ادامه خواهد داشت.
از مجموع ۱۳ کیلومتر طول مسیر، هفت کیلومتر ابتدایی آن به صورت روگذر (میدان معلم تا بالاتر از سه راه ۲۲ بهمن) و ۶ کیلومتر باقی مانده نیز (از سه راه ۲۲ بهمن تا میدان فردوسی) به صورت زیرگذر خواهد بود.
۷۴۵۸/۳۰۳۳

خبر جدید  جشنواره منطقه ای موسیقی غرب کشور در قصرشیرین برگزار می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه