13:04:14 - یکشنبه 28 آوریل 2019
تقویت اداره محیط زیست پاوه در دستور کار است
تقویت اداره محیط زیست پاوه در دستور کار است
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: تقویت ساختار اداری و تامین امکانات و تجهیزات اداره محیط زیست شهرستان پاوه در دستور کار این اداره کل است.

به گزارش ایرنا؛ فریدون یاوری روز یکشنبه در نشست با تشکل های محیط زیستی و مسئولان شهرستان پاوه در سرسرای اجتماعات فرمانداری، افزود: توجه به تأمین نیروی انسانی و اختصاص ۲ نفر از پنج نفر محیط بان از استخدامی سال جاری به پاوه و همچنین درخواست تأمین اعتبارات و پیش بینی برنامه آموزشی، پیگیری سایت پسماند در کارگروه پسماند و سازمان مرکزی مدنظر است.
او، تمرکز بر مهار آتش سوزی در مناطق به لحاظ بارندگی امسال را جدی دانست و گفت: در این حوزه نیازمند مشارکت عمومی مردم و دستگاه ها هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه گفت: پرداخت خسارت بیمه گونه های شاخص از جمله پلنگ در دست پیگیری است.
یاوری افزود: در زمینه خدمات گردشگری، برنامه ریزی متوجه سازمان میراث گردشگری است و از سوی حفاظت محیط زیست نیز با رویکرد توسعه پایدار پیگیری و همکاری انجام می شود.
او همچنین حقوق عرفی و بهره برداری بومیان از طبیعت را بارعایت الزامات محیط زیستی قابل پیگیری دانست.
در این نشست که با همکاری اداره محیط زیست پاوه برگزار شد، تشکل ها، دهیاران روستاها، شهرداری و اعضاء شورای شهر، ائمه جماعت اهل تسنن و فعالان محیط زیست حضور داشتند.
شرکت کنندگان در همایش و ذینفعان با بیان موضوعاتی مانند پسماند شهری و جاده ای، شکار و صید، تخریب محیط زیست، آموزش های های محیط زیستی، جمع آوری و مدیریت پسماند و حفاظت محیط زیست و تقویت زیرساخت های محیط زیست شامل نیرو و امکانات لازم برای حفاظت از گونه های زیستی منابع محیط زیست ، خواستار توجه جدی مسئولان و مشارکت همگانی شدند.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۲ هزار نفر جمعیت و ۷۸ هزار هکتار مساحت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد و دارای ۷۳ هزار هکتار منابع ملی است که از این میزان ۲۸ هزار هکتار مرتع و ۴۵ هزار هکتار جنگل است و ۶ هزار هکتار مستثنیات نیز دارد.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

خبر جدید 


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه