به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در بازدید از سازمان بورس و اوراق بهادار کرمانشاه گفت: بورس در سادهترین وضعیت بر سه مقوله شفافیت سازی فعالیتهای اقتصادی، شکوفایی مالی بنگاههای اقتصادی و افزایش مشارکت مردم در اقتصاد تأثیر مستقیم دارد و بسیاری از کشورهای توسعه یافته بر افزایش سهم بورس در اقتصاد تاکید دارند.

او به تجربه کشورهای توسعه یافته به جهت مشارکت دادن افراد مختلف جامعه در سود ناشی از فعالیتهای اقتصادی اشاره و اظهار داشت: فرهنگ بورس نباید تنها در بین فعالین اقتصادی رواج داشته باشد بلکه باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و مردم بتوانتد با اندک سرمایهای خود را در فعالیتهای اقتصادی شریک کنند.

خبر جدید  انجمن‌ها در ذمینه ارتقاء جایگاه فرهنگ و ادب تأثیر گذارند

حاتمی اضافه کرد: یکی از نقشهای اساسی بورس در اقتصاد، به حداکثر رساندن بازدهی پس انداز است که ممکن است در حسابهای بانکی بازدهی کمتری باشد و این میتواند مشوق خاصی برای ورود آحاد مختلف جامعه به بورس باشد. همچنین یکی از برنامههای اولویت دار اقتصادی استان، بهبود فضای کسب و کار است و امروزه در جهان، نقش بورس برای کمک به کسب و کار بویژه کسب و کارهای در حال افزایش سرمایه و نیز حمایت از شرکت های جدید و تاسیس شده بر هیچ کس پوشیده نیست.

خبر جدید  اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به صاحبان ایده‌ در حوزه‌ گردشگری و آی.تی

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: تمام تلاشمان این است که صنایع مهم استان به بورس ورود پیدا کنند و سهامشان را برای جلب مشارکت مردم استان عرضه کنند که این میتواند مشارکت اقتصادی و منتفع شدن مردم در سود اقتصادی را افزایش دهد.