14:21:45 - دوشنبه 5 فوریه 2018
تمام نقاط کرمانشاه درگیر “خشکسالی” بسیار شدید تا متوسط است
تمام نقاط کرمانشاه درگیر “خشکسالی” بسیار شدید تا متوسط است
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی نقشه‌های پهنه بندی خشکسالی و میزان بارش‌های سال زراعی جاری(از ابتدای مهر تاکنون)، تمام نقاط استان کرمانشاه درگیر خشکسالی بسیار شدید تا متوسط است. علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی جاری

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی نقشه‌های پهنه بندی خشکسالی و میزان بارش‌های سال زراعی جاری(از ابتدای مهر تاکنون)، تمام نقاط استان کرمانشاه درگیر خشکسالی بسیار شدید تا متوسط است.

علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون شاهد کاهش قابل توجه بارندگی‌های استان کرمانشاه بوده‌ایم و به طور میانگین بارش‌های استان نسبت به میانگین بلندمدت حدود ۵۷٫۹ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه کاهش بارندگی فقط مختص به کرمانشاه نیست و در کل کشور کاهش بارندگی داریم، افزود: میانگین کاهش بارندگی در کشور ۶۱٫۷ درصد است و کرمانشاه از این نظر در جایگاه ۱۸ کشور قرار دارد.

خبر جدید  کشف ۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرز‌های پاوه

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه عنوان کرد: بر اساس بارش‌های سال زراعی جاری، تمام نواحی استان خشکسالی‌هایی با درجه متفاوت از بسیار شدید تا شدید و متوسط دارند.

به گفته این مسئول، خشکسالی بسیار شدید عمدتا در نواحی غربی استان و خصوصا سرپل ذهاب، بخشی از قصرشیرین و گیلانغرب مشهود است.

خبر جدید  عضویت استاندار کرمانشاه درهیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان

زورآوند عنوان کرد: در سایر نواحی غربی استان و همچنین نواحی شرقی شامل سنقر، صحنه و کنگاور خشکسالی شدید داریم.

وی خشکسالی نواحی مرکزی استان را نیز عمدتا از نوع متوسط دانست که خود کرمانشاه، اسلام آبادغرب، روانسر و … را در بر می‌گیرد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه درباره وضعیت خشکسالی استان بر اساس بارش‌های یکسال اخیر(از بهمن سال گذشته تاکنون) نیز اظهار کرد: بر این اساس نیز نواحی مختلف استان درگیر خشکسالی بسیار شدید، شدید، متوسط و خفیف است.

خبر جدید  تحویل ۲ هزار واحد مسکونی به مددجویان مناطق زلزله زده تا پایان مهر

زورآوند خشکسالی بسیار شدید را مربوط به نواحی غربی استان و خصوصا منطقه سرپل ذهاب دانست و خاطرنشان کرد: در سایر مناطق نوار غربی استان خشکسالی شدید را داریم.

وی یادآور شد: در نواحی شرقی از جمله سنقر و صحنه و همچنین بخش‌هایی از کرمانشاه، جوانرود، روانسر، دالاهو و اسلام آبادغرب خشکسالی متوسط است و در باقی نقاط استان خشکسالی خفیف داریم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه