11:24:23 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
تندیس مهر حقوق بشر به علی دایی اهدا شد
تندیس مهر حقوق بشر به علی دایی اهدا شد
ایلنا: تندیس مهر حقوق بشر به پاس اقدامات خیرخواهانه و بشر دوستانه علی دایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، به وی اهدا شد.

تندیس مهر حقوق بشر به پاس اقدامات خیرخواهانه و بشر دوستانه علی دایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، به وی اهدا شد. به گزارش ایلنا، در مراسمی که برگزار شد، تندیس مهر حقوق بشر از سوی کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری کرمانشاه به علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان به پاس اقدامات خیرخواهانه در مناطق زلزلهزده کرمانشاه و همچنین جمعیت امداد دانشجویی امام علی (ع) به پاس فعالیتهای اجتماعی درحوزه حقوق کودکان و زنان اهدا شد.

دایی در این مراسم که در تالار بهمن دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزارشد، به تشریح آخرین اقدامات خود در بازسازی تعدادی از واحدهای مسکونی روستایی مناطق زلزله زده کرمانشاه پرداخت و گفت: پس از زلزله بزرگ سال گذشته کرمانشاه حدود ۳۰۰ تریلی کمکهای غیر نقدی را با کمک مردم و همراهی دوستان به مناطق زلزلهزده ارسال کردیم.

وی در ادامه با بیان اینکه جمعا بیش از ۱۰ میلیارد تومان کمک نقدی مردمی جمع آوری کردیم، گفت: علاوه بر کمکهای نقدی و غیرنقدی، خیرینی نیز در کارهای اجرایی بازسازی همچون لولهکشی، تامین رنگ واحدها، کلید پریز و… به ما کمک کردند.

خبر جدید  تخریب 185 کیلومتر کانال انتقال آب در پی زلزله‌ کرمانشاه

دایی تصریح کرد: درحال حاضر نیز در بحث بازسازی در دو روستای مله رولان و تپانی مشغول به کار هستیم که در روستای مله رولان تاکنون ۵۰ واحد را به صورت کامل آماده کردهایم و بزودی تحویل خواهند شد.

وی ادامه داد: در این روستا ۲۵ واحد نیمه کاره رها شده توسط پیمانکاران هم وجود دارد که آنها را مقاوم سازی کرده و به اتمام رساندهایم.

این چهره ورزشی مطرح ایران اضافه کرد: امروز (دوشنبه) نیز کلنگ مجتمع ۶۰ واحدی روستای تپانی را برزمین زدیم.

وی افزود: در روستای تپانی قدیم ۱۲ واحد و در روستای تپانی جدید ۲۰ واحد نیمه کاره رها شده وجود دارد که آنها را نیز تکمیل خواهیم کرد.

دایی تاکید کرد: با همکاری دوستان جمعا حدود ۱۷۰ تا ۲۰۰ واحد مسکونی را در مناطق زلزله زده کرمانشاه بازسازی و یا تکمیل میکنیم.

خبر جدید  4 تن از سردسته‌های ناآرامی‌ها در کرمانشاه و جوانرود دستگیر شدند

در این مراسم همچنین روح الله وکیلی رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه به زلزله بزرگ سال گذشته کرمانشاه و همدلی و کمک مردم ایران به زلزله زدگان این استان اشاره کرد و گفت: این کمکها علاوه بر اینکه تاحدودی آلام زلزله زدگان کرمانشاه را تسکین داد، نام ایران را بلند و مردم ایران را سرافراز کرد.

وی با بیان اینکه پس از این زلزله تعدادی از شخصیتهای ملی پیشگام جمع آوری کمکها برای زلزلهزدگان شدند، اضافه کرد: علی دایی، نرگس کلباسی و جمعیت امام علی(ع) از جمله این شخصیتها و نهادها بودند که به خوبی از عهده این امر خطیر برآمدند.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه در ادامه گفت: در این راستا پاسداشت و قدردانی از فعالین کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه را ضرورتی میدانیم که باید انجام میشد.

وی همچنین بااشاره به برگزاری چند دوره اهداء تندیس مهر حقوق بشر توسط کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه به شخصیتهای تاثیرگذار کشوری از سال ۹۱ تاکنون، تاکید کرد: این تندیس تاکنون به شخصیتهایی همچون پرویز پرستویی، پروفسور ممتازی و… اهداشده است. امسال نیز برآن شدیم تا این تندیس را به پاس خدمات بشر دوستانه و خیرخواهانه علی دایی در مناطق زلزله زده به این اسطوره فوتبال ایران اهداء کنیم.

خبر جدید  با تامین اعتبار،آبرسان بلند مدت کرمانشاه امسال به بهره برداری می رسد

وکیلی افزود: همچنین امسال علاوه بر اهداء تندیس مهر حقوق بشر به یک چهره ملی، این تندیس به جمعیت امام علی (ع) به عنوان یک نهاد محلی به واسطه فعالیتهای نیکوکارانه در حوزههای اجتماعی همچون کودکان کار، زنان بی سرپرست و… اهداء شد.

در این مراسم همچنین از فرشید استحقاری، ایزد سیف الله پور، صادق رضایی، ارسلان و رضا رستمی و چند تن دیگر که علی دایی را در کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه یاری کرده بودند، تقدیر شد .
منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه