14:32:02 - یکشنبه 4 فوریه 2018
تهدید زلزله درحال تبدیل شدن به فرصت برای کرمانشاه است
تهدید زلزله درحال تبدیل شدن به فرصت برای کرمانشاه است
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه زلزله یک شوک قوی به اقتصاد استان بود، گفت: درحال تبدیل کردن تهدید زلزله به فرصت برای استان هستیم. به گزارش خبرنگار ایسنا، هوشنگ بازوند امروز(۱۵ بهمن) در آیین بهره برداری از گازرسانی به ۱۹ روستای شهرستان اسلام آباد غرب که بصورت نمادین در روستای”چالاو بک” این شهرستان برگزارشد، با

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه زلزله یک شوک قوی به اقتصاد استان بود، گفت: درحال تبدیل کردن تهدید زلزله به فرصت برای استان هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، هوشنگ بازوند امروز(۱۵ بهمن) در آیین بهره برداری از گازرسانی به ۱۹ روستای شهرستان اسلام آباد غرب که بصورت نمادین در روستای”چالاو بک” این شهرستان برگزارشد، با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در بحث گازرسانی طی چند سال گذشته کار فوق العاده ای انجام داده، اظهار کرد: تا پیش از انقلاب اسلامی بحث گازرسانی در کشور مطرح نبود و این موضوع طی ۴۰ سال گذشته در کشور انجام گرفته است.

خبر جدید  تقدیر از مدال‌آوران شنای کرمانشاه در مسابقات کشوری

وی ادامه داد:  طی چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید به اندازه تمام سالهای گذشته در کشور  گازرسانی انجام شده است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در یک شرایط سخت و درحالی که قیمت جهانی نفت بسیار پائین آمده بود به کار عمرانی و گازرسانی در کشور پرداخت.

وی بابیان اینکه کارهای بسیاری در کشور انجام شده اما این کفایت نمی‌کند، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در روستاهای کشور کارهای ماندگاری صورت گرفته، اما باید همچنان توانمندسازی روستاها را مدنظر قرار دهیم.

خبر جدید  پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی صادرات از مرز‌های کرمانشاه

بازوند به اختصاص یک و نیم میلیارد دلار اعتبار برای اجرای پروژه های اشتغالزا در روستاهای کشور اشاره کرد و گفت: شرایط برای روستائیان بگونه ای در نظر گرفته شده که در پرداخت این تسهیلات سخت گیری‌های بانکی حذف شده است.

وی خاطرنشان ساخت: این تسهیلات که با بهره پائین به روستائیان پرداخت می شود، در حوزه اشتغال و توسعه روستاهای استان نقش خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه همچنین به موضوع زلزله‌ پرداخت و عنوان کرد: در بحث زلزله اولویت استان رسیدگی به امور زلزله زدگان است.

خبر جدید  از روز یکشنبه؛ کاهش دمای هوا در استان کرمانشاه

وی از زلزله به عنوان یک شوک قوی به اقتصاد استان یادکرد و افزود: در ۲۰ ثانیه پنج هزار میلیارد تومان به استان خسارت وارد شد که باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. موضوعی که در حال اتفاق افتادن است.

بازوند متذکرشد: باید ۱۰۲ هزار واحد مسکونی خسارت دیده را احداث و یا تعمیر کنیم که به رقم ۴۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه