2:49:32 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
توسعه نامتوازن یک بخش اقتصادی به زیان توسعه استان است
توسعه نامتوازن یک بخش اقتصادی به زیان توسعه استان است
کرمانشاه – ایرنا – معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه با اشاره به پایین بودن ۱۰ درصدی توسعه صنعتی استان از میانگین کشوری گفت: توسعه یک بخش اقتصادی مانند بخش کشاورزی اشتغال پایدار را بوجود نمی آورد و به زیان استان است زیرا در تابستان کار داریم ولی برای دیگر فصول میزان بیکاری بالا می رود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی عصر یکشنبه در جلسه شورای اشتغال استان که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، یکی از مهمترین راهبردهای استانداری را برای توسعه بخش حمل و نقل، ترانزیت و تجارت با توجه به موقعیت جغرافیایی استان اعلام کرد.
او در ادامه توسعه ترانزیت و حمل و نقل را بنگاه سیار برای استان برشمرد و افزود توسعه بخش خدمات مانند ارائه خدمات پس از فروش، گردشگری و آی تی دارای ظرفیت خالی برای توسعه استان است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به گزارش جهاد دانشگاهی در خصوص چگونگی تخصیص تسهیلات اشتغال خانگی ، خواستار حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی از شرکت های پشتیبان مشاغل خانگی و نهادسازی و شبکه سازی برای افزایش اشتغال در استان شد.
حاتمی با بیان اینکه پول و وام تزریق کردن باعث افزایش تورم می شود، گفت: شرکت های پشتیبان با شبکه سازی و نهادسازی بین تولیدکنندگان یک کالا ، میزان تولید، مواد اولیه، بازار فروش و توزیع را انجام می دهند و خرید و فروش و بازار را برای تولیدکنندگان خرد تضمین می کنند و این خیلی بهتر از کارهای خانگی انفرادی و مستقل است.
این مقام مسئول همچنین از دبیرخانه شورای اشتغال با توجه به پایان سال خواست، ۲ سه رسته از ۳۱ رسته شناسایی شده با استفاده از مزیت استان را فعال کند و برای آنها برندسازی و استاندارسازی برای آن کالا انجام شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در بانک های استان ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات خانگی موجود است ، اظهار داشت: پول باید به درستی به پروژه ها اختصاص یابد تا منجر به تورم و زیان نشود.
حاتمی در بخش دیگری از سخنان از خود با اشاره به تخصیص نیافتن بخشی از منابع تسهیلات اشتغال زایی تبصره ۱۶ دستگاه های حمایتی استان، از بانک های عامل به ویژه بانک کشاورزی خواست کم تر ابلاغیه ها را تفسیر به رأی کند.
وی اضافه کرد: دستورالعمل تسهیلات دستگاه های حمایتی کاملا شفاف و روشن است ، بانک ها کمتر بهانه بیاورند و از اجرای پرداخت تسهیلات طفره بروند که این موجب نارضایتی مردم می شود.
حاتمی در این جلسه همچنین از سازمان برنامه و بودجه خواست هر جلسه گزارش انحراف تسهیلات اشتغال استان را گزارش کنذ زیرا تسهیلات بدون حساب کتاب و نظارت دقیق به جای اشتغال زایی منجر به زیان و تورم می شود.
در ادامه این جلسه دبیر شورای اشتغال کرمانشاه به گزارش اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان و همچنین اشتغال مناطق زلزله زده پرداخت و گفت: تاکنون ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال مناطق زلزله زده جذب شده که زمینه اشتغال ۱۲ هزار ۸۰۵ را فراهم کرده است.
حسن عزیزی ، همچنین میزان پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار ، روستایی و عشایری استان را ۱۷۶ میلیارد و ۴۲۰ میلیون اعلام کرد.
در پایان جلسه شورای اشتغال استان همچنین مقرر شد ، تسهیلات امور عشایری با اولویت پرداخت تسهیلات به عشایر کوچرو انجام شود و سقف آن نیز ۷۵ میلیون تومان می باشد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت رتبه اول بیکاری در کشور را داراست.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

خبر جدید  خیران 130 میلیارد تومان به مناطق زلزله زده کمک کردند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه